Hasičem roku se poprvé stala žena z Olomouckého kraje

Olomouc - Titul Hasič roku získala letos poprvé v historii žena. Je jí operační hasičů Olomouckého kraje Irena Piteráková.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Prestižní ocenění hasičů z celé republiky si odnesla za záchranu života ženy z havarovaného hořícího auta, řekla dnes ČTK mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. U nehody na pomezí Moravskoslezského a Olomouckého kraje se oceněná ocitla loni v červenci při cestě do práce. Nejvyšší ocenění obdržela Piteráková ve středu v Praze, práci svých kolegů hodnotí samotní hasiči.

Odborníci olomouckou hasičku ocenili zejména za to, že zachránila lidský život s nasazením toho vlastního. K nehodě dvou osobních aut se dostala Irena Piteráková na R48 při cestě na noční směnu. Jeden z vozů po nehodě hořel, druhé auto stálo za krajnicí v příkopu, nacházela se u něj žena s dítětem v náručí a řidič s poraněnou nohou.

"Z hořícího automobilu vystoupil muž s poraněnou rukou, ve vozidle však ještě ležela bezvládně žena, napříč vnitřního prostoru hořícího vozidla," uvedla Hacsiková.

Muž byl v šoku, ženu se snažil vytáhnout zadními dveřmi, které však nešly otevřít. Piteráková se s ním snažila ženu vyprostit předními dveřmi, v té chvíli však začal hořet i vnitřní prostor vozu. Zraněnou ženu se nakonec hasičce podařilo vyprostit za pomoci motocyklisty, který k nehodě přijel.

Loading...
Témata: Hasiči
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama