Islám zabíjení lidí zakazuje. Teroristé pro nás nejsou muslimové, řekl turecký velvyslanec

Praha – Automatické spojování muslimské víry a teroristických činů vede podle tureckého velvyslance Ahmeta Bigaliho k většímu napětí mezi příslušníky různých kultur a přispívá k šíření strachu z islámu a xenofobii. Na konferenci věnované mezikulturnímu dialogu a globálním hrozbám řekl ČTK, že islám terorismus zakazuje. 

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Korán
doporučujeme

Teroristé, kteří páchají zločiny ve jménu islámu, nejsou podle tureckého velvyslance muslimové. V současném světě se však dle jeho slov často stává, že mezi různými náboženstvími a kulturami dochází k nedorozuměním, která vedou k nárůstu nenávisti a obav.

Islám podle něj zabíjení zakazuje. „Tito teroristé, kteří se hlásí k islámu jenom poškozují náboženství, nereprezentují islám. V našich očích to ani nejsou muslimové," řekl Bigali. „Bohužel, stávají se opravdu velmi strašné teroristické činy a lidé, kteří je spáchali, tvrdí, že jednají ve jménu islámu. Ve skutečnosti nelze islám a terorismus spojit," prohlásil velvyslanec.

Spojování muslimů s teroristickými činy prý přispívá k šíření strachu z islámu a xenofobii. A to jsou podle něj tendence, které jsou pro každou společnost jedovaté,. Řešením je podle něj intenzivní dialog mezi představiteli jednotlivých náboženství i politickými lídry.

Bigali předsedá Pražské skupině velvyslanců států Organizace islámské spolupráce (OIC), která společně s Akademií věd ČR a ministerstvem zahraničí pořádala konferenci „Překonávání globálních hrozeb: Posilování interkulturního dialogu, stability a míru".

Jejím cílem bylo spojit zástupce různých náboženství, diplomaty a odborníky z akademického prostředí. Její účastníci se ve společném prohlášení mimo jiné shodli, že násilí páchané ve jménu náboženství je nepřijatelné. Vyzvali také k vzájemnému porozumění a respektu mezi představiteli různých kultur a náboženství.

Loading...
Témata: islám | Terorismus
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama