Dobrovolnice: Mezi uprchlíky jsem v bezpečí, v Česku se bojím víc

Praha - Česká dobrovolnice se cítí více v bezpečí mezi uprchlíky, než v Česku. Migrantům se snaží pomáhat a často jezdí do uprchlických táborů, což jí Češi nemohou odpustit. Někteří jí dokonce nadávají a na ulici na ni plivou.

Přidejte svůj názor 59 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

Eva Zahradníčková se rozhodla pomáhat migrantům. Jezdí do uprchlických táborů, pořádá sbírky a často se zapojuje do diskuze o migrační krizi. Naposledy jela do tábora Idomena na řecko-makedonských hranicích. Po návratu do Česka by se ale nejraději vrátila mezi uprchlíky.

"Tam se cítím naprosto bezpečně. Naopak když jdu po Brně, tak na mě třeba lidi plivou. Teď si přede mnou na ulici paní odplivla s tím, že 'Česko se za vás stydí'," prohlásila dobrovolnice. Mezi Čechy sympatizujícími s Blokem proti islámu už je totiž známá jako "vítačka uprchlíků".

A zatímco na ni Češi nadávají a vyhrožují jí, mezi uprchlíky se prý nebojí. Sexuální ani jiné útoky v táboře nikdy nezažila. "Já myslím, že sex je to poslední, co je teď zajímá. My jsme tam vůbec nebyly obtěžované jako ženy, nikdo nás nikdy neatakoval, ani slovně," dodala Zahradníčková.

A nemá strach ani o své dva syny, kteří s ní do táborů na hranicích jezdí. "Já jsem s sebou měla svého pětiletého syna, ten si tam normálně hrál s těmi dětmi a my jsme tam s maminkami seděly a probíraly život," popisuje život v kempu.

Za některé Evropany se naopak Zahradníčková začíná stydět. "Stydím se tam za to, jak jsme v Evropě sobečtí. Kdybych měla migrovat, tak radši se Syřany a ne s Čechy," šokovala dobrovolnice. "Mně se tam uleví, že si nikdo na nic nehraje a ti lidi musí spolupracovat," doplnila.

Život v uprchlickém táboře ale samozřejmě není žádný med, což přiznává i Zahradníčková.

Loading...
Témata: uprchlíci | Lidé
Vstupte do diskuze (59)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama