Nejvíc si stěžují na jižní Moravě. Co vadí lidem u vás? Podívejte se na přehled

Praha - Nejvíc si stěžují Jihomoravané a Pražané, vyplývá to ze statistiky české ombudsmanky za rok 2015. Lidé nejvíc cítili bezpráví v oblasti vyplácení důchodů a dávek v hmotné nouzi.

Přidejte svůj názor

Lidé, ilustrační fotografie
doporučujeme

V průběhu roku 2015 se veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová zabývala podněty a stížnostmi lidí ze všech krajů České republiky. Nejvíce jich bylo z Jihomoravského kraje (1324) a z Prahy (942). Hned za nimi následovaly Moravskoslezský (676) a Středočeský kraj (579). Opačnou stranu žebříčku obsadila Vysočina, kde se lidé proti postupu úřadů bránili nejméně.

"Prakticky ve všech krajích vedou problémy v důchodových záležitostech, ať už jde o starobní, invalidní nebo vdovské důchody. Například z Moravskoslezského kraje se potíží s důchodem týkal každý desátý podnět," píše na svých stránkách ombudsmanka.

Odlišné jsou pouze Jihomoravský a Ústecký kraj, v nichž si lidé častěji než na důchody stěžovali na problémy týkající se přiznávání a vyplácení dávek pomoci v hmotné nouzi. Z Prahy zase ochránkyni přišlo víc stížností v cizineckých záležitostech a ve Středočeském kraji lehce převažovaly stížnosti na průtahy v soudních řízeních.

V tabulce je uveden počet nejčastějších stížností v jednotlivých krajích. Například v Praze byly alespoň jednou zastoupeny všechny oblasti práva, tedy i takové, které nejsou v přehledu vůbec uvedeny - třeba stížnost na památkovou ochranu, právo na informace, na ochranu osobních údajů nebo třeba na nemocenské pojištění.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama