Zemřel zpěvák Procházka (96). Zpíval dechovky a i hymnu Slavie

Praha - Dnes zemřel zpěvák Stanislav Procházka. Věnoval se zejména dechovce, ale nazpíval například i fotbalovou hymnu Slavie, které byl velký fanoušek. Bylo mu 96 let.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Náboženství, ilustrační fotografie
doporučujeme

Stanislava Procházku je snadné si vybavit především podle největších hitů, které si posluchači oblíbili: Nikdy se nevrátí, Bíle konvalinky, Hej panímámo, Andulička... Fanoušci pražské Slavie ho znají jako autora jejich fotbalové hymny Naše věčná Slavia, k níž složil hudbu i text.

Stanislav Procházka se začal jako profesionální zpěvák živit už krátce před válkou. Vystupoval hlavně v Praze, například v Lucerna Baru, prestižní kavárně Vltava nebo v divadle Járy Kohouta. Širokou popularitu mu ale získalo až poválečné angažmá v rozhlase, kde vystupoval s orchestrem F. A. Tichého a později s Orchestrem Karla Vlacha. Hrál ovšem i v televizi, v pořadech jako bylo Televarieté nebo Kavárnička dříve narozených.

Zpěvák o třináct let přežil svého syna, rovněž Stanislava Procházku, který zemřel v roce 2003 na Parkinsonovu chorobu. I ten se věnoval dráze profesionálního zpěváka, ale na rozdíl od svého otce býval hvězdou populární hudby.

Stanislav Procházka mladší byl až do konce svého života velmi aktivní - jak soukromně, tak profesionálně. Ještě ve svých devadesáti letech vydal hudební album Nedělej nám starosti, stáří.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Právě se děje

Další zprávy

reklama