Vrchol arogance moci, Zeman jako sráč... Komentátor Macek účtuje se všemi

Praha - Populární komentátor a publicista Miroslav Macek se ve svých glosách zaměřuje na aktuální problémy nejen české společnosti. Neunikly mu proto dluhy ČSSD ani dění na ministerstvu spravedlnosti.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Miroslav Macek
doporučujeme

"ČSSD advokátovi Zdeňku Altnerovi navzdory pravomocnému rozsudku nepošle 337 miliónů korun a vyčká dovolání u Nejvyššího soudu (NS). Uvedl to v neděli v pořadu Partie na TV Prima premiér a předseda soc. dem. Bohuslav Sobotka s tím, že vyplacení částky by stranu ekonomicky podlomilo.
Je tohle vůbec možné??? Jsem velmi zvědav, co se bude dít. V podstatě se tedy každý může vykašlat na pravomocný rozsudek s tím, že by ho to ekonomicky či jinak podlomilo? Také daně odmítneme platit, protože nás to ekonomicky podlamuje... Zcela neuvěřitelné!" píše Macek na svém webu.

"Skupina šestnácti iráckých křesťanů, kteří odešli z Brna a mířili do Německa, skončila v Ústí nad Labem. Několik kilometrů od hranic s Německem je zadrželi policisté a poučili, že s doklady, které mají, tam nesmějí. Pak je odvezli do jednoho z ústeckých hotelů. Dodávám: Předpokládám, že odvoz byl „zadarmo", tedy placen z našich daní. Nemělo by veškerou tu šaškárnu kolem těch křesťanských uprchlíků platit to občanské sdružení, které ji způsobilo?" ptá se v další glose.

"V posledním čísle Reflexu obhajuje šéfredaktor Radek Bajgar uveřejněný komiks o prezidentu Zemanovi s názvem „Sráč". Velice bych s ním souhlasil, kdyby napsal, že máme u nás svobodu slova a protože s tím označením prezidenta souhlasí (což v textu potvrdil), jemu podřízený časopis komiks otiskl. Jenže to napsat nemůže, neboť kolem něj létají obvinění, která svobodu slova viditelně popírají. I napsal tedy: „Je to satira, kde se může úplně všechno. Na myšlence, že je všechno kritizovatelné a karikovatelné je založena naše úspěšná západní civilizace. Škoda, že neumím kreslit. Nakreslil bych komiks, v němž putují všichni cikáni do plynových komor s nápisem „Reflex macht frei" nad vstupem a k tomu jen mírně zkarikoval, kterak k tomu přihlížející občané tleskají a radují se, že byl jeden narůstající problém konečně rázně vyřešen. A doufal bych, že jej Reflex otiskne, neboť v satiře se může úplně všechno. Ale zároveň bych se s šéfredaktorem vsadil, že by nás okamžitě neminulo obvinění a tvrdé odsudky jeho kolegů novinářů.
Takže vlastně kecá..." pokračuje na webu VIditelný Macek.

"Ministr spravedlnosti (!) Pelikán: „Postup ČSSD v kauze Altner nevnímám jako nerespektování soudní autority." Proboha, jaká kauza Altner? Snad kauza neplatičů z ČSSD, kteří navíc kašlou na zákony! Jak může takový člověk sedět byť jen jednu jedinou minutu v ministerském křesle? Tohle už je opravdu vrchol arogance moci! Na druhé straně v tom lid facebookový vidí jednu velkou výhodu: Neuposlechnutí pravomocného rozhodnutí soudu už není nerespektování soudní autority, aspoň to tvrdí ministr spravedlnosti. Takže až vám přijde pravomocný rozsudek, že máte například finančnímu úřadu odvést tolik peněz, že by vás to bolelo, kašlete na to a podejte dovolání, které dodnes nemělo na výkon rozhodnutí odkladný účinek. A když ani to nevyjde, pošlete celou věc k ÚS. A máte velkou, tak 90% naději, že se nutnosti platit daně vůbec nedožijete. Huráááá! Díky Pelikáne, ty hlavo promazaná," glosuje komentátor.

Loading...
Témata: Macek, Miroslav
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eva Holubová se naštvala voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 09:29 Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama