Dusilová odsoudila Zemanův příklon k Číně, sama tam ale vydělává. A k prezidentovi dodala...

Praha – Slovní přestřelka mezi prezidentem Milošem Zemanem a zpěvačkou Lenkou Dusilovou je zřejmě u konce. Hudebnice kritizovala hlavu státu na předávání hudebních cen Anděl, prezident jí to vrátil v rozhovoru pro blesk.cz. A jak se zdá, pro zpěvačku už je celá kauza uzavřena. Bulvární server ale pak přišel s další nečekanou zprávou.

Přidejte svůj názor 160 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

Slovní výměna mezi Hradem a Dusilovou začala, když zpěvačka na Andělech přečetla krátké prohlášení týkající se Miloše Zemana. „Nesouhlasíme s tím, že se prezident naší země ve svém úřadu chová nedůstojně a i naším jménem podlézá režimu popírajícímu svobodu a demokracii. Jestli se to nelíbí ani vám, prosím, nebojte se dát najevo svůj názor. Děkujeme," uvedla tehdy. Její slova podpořil také zpěvák David Koller.

Psali jsme:  

A reakce z Hradu na sebe nenechala dlouho čekat. „Angažovaní umělci. 1948, 1977 a teď 2016. Třeba opět uspořádají seanci v Národním divadle a budou podepisovat prezenční listinu," uvedl na Twitteru Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Osobně se pak k věci v neděli vyjádřil i Zeman. „Chudinka holčička nepřeříká ani tři věty bez papíru," pustil se do ní kvůli tomu, že své prohlášení četla z papíru. Dodal, že jeho vyjádření o ní je ještě laskavé. Jde prý o „vcelku podřadnou zpěvačku", řekl pro blesk.cz.

Zajímalo nás proto, jak se k Zemanovým slovům staví Dusilová. „V tuto chvíli nemají Lenka Dusilová a skupina Baromantika potřebu se k výrokům pana prezidenta jakkoliv vyjadřovat," vzkázala naší redakci zpěvaččina manažerka Soňa Paleta. Jak se zdá, Dusilová, které vyjadřovaly na sociálních sítích podporu desítky lidí, považuje celou věc za uzavřenou.

Sama Dusilová v Číně propagovala tamní výrobek inspirovaný Prahou

Server expres.cz přišel s informací, že ačkoliv Dusilové kritizovala Zemana za postoj k asijské velmoci, sama se zapojila do jistých marketingových aktivit spojených s Čínou. Během Karlovarského filmového festivalu svěřila médiím, že míří i se svým ročním synem na pracovní cestu do Číny. Důvod neprozradila, podle serveru ale jela propagovat do Pekingu čínský výrobek inspirovaný Prahou, telefon Nubia Prague.

V červenci 2015 zmínil podle serveru tamní tisk tři česká jména - velvyslance pro kulturu Martina Hoška, tehdejšího velvyslance v Číně a současného velvyslance ve Velké Británii Libora Sečka a právě Lenky Dusilové.

O ní mluví Číňané jako o slavné pražské zpěvačce. „Lenka Dusilová je v Číně známá jako populární česká zpěvačka, která z hlediska marketingu a oslovení cílových skupin zasahuje zejména mladší aktivní generaci. Zdála se být tedy zřejmě vhodnou volbou pro čínského investora k představení telefonu pojmenovaného po českém hlavním městě," řekl serveru zdroj obeznámený se situací.

Dusilová se netají tím, že v Číně opravdu byla. Na sociálních sítích uvedla, že odehrála se souborem Spitfire Company představení One Step Before the Fall na jevišti národního divadla Grand Theatre Tianjin. 

Loading...
Vstupte do diskuze (160)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama