Kraus se zlobí. Politici mluví o právním státě, ale jsou první, kdo ho rozvrací

Praha – Herec a moderátor Jan Kraus se poměrně ostře pustil do ČSSD, která odmítla zaplatit někdejšímu advokátu Zdeňku Altnerovi, který stranu zastupoval ve sporu o Lidový dům, 337 milionů korun. Zavzpomínal na podobný příběh ze svého okolí, kdy musel jeho známý platit vysoké penále za nesplacenou půjčku. Politici tak podle něj nejvíce rozvrací stát.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Jan Kraus
doporučujeme

„Musím říct, že mě zcela fascinuje kauza pana Altnera s tou sociální demokracií, s tím dluhem. Protože se mi zdá ve všech parametrech, skoro ve všech, nepřijatelná. Já samozřejmě nevím, jak přesně to bylo právně, ale já to nepotřebuju vědět. To potřeboval vědět soud a ten rozhodl. Řekl, že je to takhle a ať sociální demokraté zaplatí. A oni řeknou, že nemůžu zaplatit, protože se bojí, že kdyby pak vyhráli další soud, o kterém nevědí, kdy bude a jak dopadne, že by jim to nemohl vrátit," shrnul svými slovy celý spor Kraus.

Diváky proto vyzval, aby se chovali stejně. „Tak to zkuste taky! Zkusíme to všichni. Tobě platit nebudu, ty máš divnej ksicht a nemám důvěru, že seš ten, co to prodává. Stejně tak, jako říkají, že by si to převedl do Švýcarska. No a co? Říkají, že je vidět, že s tím chce něco dělat. No, jsou to jeho peníze, on si s nima může dělat, co chce. A Švýcarsko není daňový ráj, to je jaksi země, kam si dává peníze kde kdo. A oni říkají, že je vidět, že s těmi penězi něco chystá," nechápe argumentaci ČSSD bavič.

Kauzu srovnal s případem, který zná v první ruky. „Na druhou stranu, já jsem to zažil se svým sousedem, který si půjčil kdysi u Multiservis, nebo jak se to jmenovalo. Byl to řádnej, pracující chlapík, půjčil si na ledničku, na pračku 30 tisíc, splácel to z výplaty. Pak přišel o práci, protože tam zrušili tu práci, co měl. No tak to přestal splácet. On to ani nevěděl. A nikdo si toho nevšiml. A za 15 let mu přišlo, ať to zaplatí, ale 350 tisíc. A já mu s tím pomáhal. A nebylo to tak, že by někdo řekl: to nejde, to je příliš velká pokuta. My si sjednáváme nějaké penále s tím, že to bude trvat 20 let, tak si dáme korunu denně, aby to bylo odpovídající. Pokutu si můžeme dávat s tím, že to bude trvat i pul roku, ne? Tady vidíte, že ti politici mluví o právním státě, ale jsou první, kdo ho rozvrací," dodal ostře na závěr.

Loading...
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama