Vedení českobratrské církve podpořilo Diakonii. O víkendu na ni zaútočili radikálové

Praha – Pražská Diakonie se o víkendu stala jedním z terčů vandalů, kteří poškodili hned několik objektů. Na dveře Diakonie někdo napsal stejně jako na další budovy v Praze „Smrt HateFree". Vedení Českobratrské církve evangelické dnes Diakonii podpořilo a útoky odsoudilo.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Lidé, ilustrační fotografie
doporučujeme

Policisté vyšetřují celkem sedm případů výhrůžných nápisů, které se o víkendu objevily například na kavárnách nebo ve vestibulu metra Karlovo náměstí. Vedle nápisů „Smrt HateFree" napsali pachatelé podle médií také třeba „Antifa (Antifašistická akce) bude pykat" a „Uprchlíci táhněte". Kromě toho použili i neonacistickou symboliku. Pachatelé jsou podezřelí ze sprejerství a trestných činů z nenávisti.

Zdroj: YouTube

V dnešním prohlášení členové vedení církve napsali, že agresivita a volání po smrti je proti duchu evangelia. Neznámí pachatelé popsali v Praze budovy podniků a organizací bojujících proti nenávisti a předsudkům ve společnosti, některé nápisy byly doplněny neonacistickou symbolikou.

„Vandalové se zaměřili na instituce a podniky zapojené do sítě HateFree Zone, tedy místa, kde se nesetkáme s nenávistí a násilím," sdělilo v prohlášení vedení největší protestantské církve v Česku. „Takové jednání nechceme podceňovat a přecházet lhostejností. Budeme usilovat o to, aby tyto útoky byly řádně vyšetřeny. Jsme rádi, že církev byla, je a bude místem otevřeným pro všechny," oznámilo.

Jeden ze dvou nejvyšších představitelů českobratrské církve Daniel Ženatý také při dnešním čištění budovy od nápisů vzkázal veřejnosti, aby se nenechala zastrašit. „Je třeba se postavit všem těmto útokům. I jako křesťané jsme svobodní a nikdo nám nemůže vnucovat jiné způsoby lidského chování a jednání," uvedl.

„Členové synodní rady také dnes ráno spontánně navštívili pražské sídlo Diakonie a vlastnoručně se pustili do čištění vchodu poškozeného nedávnými útoky radikálů. Zmizely tak výhrůžné nápisy „SMRT HATEFREE" a další projevy vandalismu. Zároveň znovu zaznělo, že se Diakonie nedá zastrašit a dál bude plnit své poslání, tedy pomáhat všem lidem bez rozdílu barvy pleti, sexuální orientace, náboženství nebo světonázoru," uvedlo vedení církve.

Loading...
Témata: Církev | Lidé | Praha
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama