Sešlost mentálně dementních na Hradě. Poslanec si nebere servítky, přidal i obrázek

Praha – Kauza kolem zákazu zpěvu humny na Pražském hradě neutichá. Policisté v neděli zakázali asi stovce skautů hymnu v areálu Hradu zazpívat, místo toho se pak v úterý sešlo na hradě několik lidí, kteří si známá slova „Kde domov můj….“ nakonec zapěli. A poslanec ANO Jiří Zlatuška to ostře okomentoval.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Místo nedělní akce si hymnu zájemci mohli zazpívat v úterý, moc jich ale nepřišlo. Přidal se k nim i mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Na videích a fotografiích, které se objevily na internetu, se mu lidé posmívali, protože při zpěvu hymny držel v ruce papír se slovy.

Psali jsme:  

Akci na úterý svolala novinářka Petra Pospěchová, která se přiznala, že text Ovčáčkovi dali právě organizátoři, kteří si nebyli jistí, jestli mluvčí zná slova druhé sloky, která se také zpívala.

Úterní dění na sociálních sítích ostře okomentoval poslanec hnutí ANO Jiří Zlatuška. „Besídka zvláštní školy na Hradě: policií nerozehnaná sešlost mentálně dementních, kteří nezvládli naučit se českou hymnu nazpaměť," napsal na svém profilu.

„Je vlastně dobré, že se kvůli tomuhle Hrad střeží, ale obávám se, že ostraha by měla být v zájmu země v podhradí posílena a že tito lidé by vůbec neměli do okolního světa dostávat propustky," dodal Zlatuška.

A celý svůj komentář završil sdílením obrázku, který odkazoval k nedávné přestřelce mezi Zemanem a zpěvačkou Lenkou Dusilovou. Do té se prezident opřel kvůli tomu, že kritiku, kterou na jeho účet přednesla na předávání hudeních den Anděl, musela číst z papíru.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama