Politici přispěli na dobrou věc. Lidovci podpořili odhalení sochy Panny Marie

Znojmo - V sobotu bude v Popicích u Znojma odhalena nová socha Panny Marie, která byla zhotovena pro místní kostel. Na její výrobu přispěli přední čeští politici v čele s Tomášem Zdechovským a Jiřím Bartoškem.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Kostel sv. Zikmunda
doporučujeme

První zmínka o Popicích se datuje do roku 1252 na listině Přemysla Otakara, kde je obec jako majetek Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou z Hradiště u Znojma.

Rovněž i tamější kostel je ve správě Rytířského řádu křižovníků s červenou hvězdou a zasvěcen je svatému Zikmundovi jehož památka je v katolické církvi slavena 30. dubna.

Právě tento den se uskuteční poutní slavnost k poctě sv. Zikmunda. Při té příležitosti bude posvěcena nová socha Panny Marie z umělého kamene v životní velikosti. Socha byla pořízena z finančních darů soukromých dárců, mezi kterými jsou například senátoři Patrik Kunčar a Jiří Čunek, europoslanec Tomáš Zdechovský, poslanec Jiří Mihola nebo místopředseda poslanecké sněmovny Jan Bartošek (všichni KDU-ČSL).

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský podle svých slov Popice za poslední rok opakovaně navštívil a letos v nich strávil s rodinou dovolenou. "Mám k nim osobní vztah. ŽIjí tam výborní lidí a milí lidé. Když mě oslovili s podporou opravy sochy Panny Marie, rozhodl jsem se akci finančně podpořit. Je potřeba lidem připomínat naše křesťanské tradice, které jsou stále více zpochybňovány," uvedl pro server EuroZprávy.cz.

O finanční podporu ze strany politiků se zasloužil předseda jihomoravské buňky KDU-ČSL Marek Venuta, který osobně povede i modlitbu růžence před mší svatou. "Jsem členem zdejší farní rady a dělám tu službu kostelníka. Nabídl jsem proto, že oslovím spřízněné politiky, kteří mě opravdu svou štědrostí překvapili," uvedl pro EuroZprávy.cz. 

Poutní mši svatou bude celebrovat opat P. Marian Rudolf Kosík O. Praem z Nové Říše, po ní bude následovat májová pobožnost, která volně přejde v pouťovou zábavu spojenou s tradičním Pálením čarodějnic.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama