V Česku to nevypadá dobře, zastřelí vás a... Kraus se opět rozjel, nevynechal ani kritiku Hradu

Praha – Moderátor a bavič Jan Kraus se opět pustil do české policie a dění na Pražském hradě. Tentokrát ho zaujala kauza kolem skautů a zpívání české hymny. Policie podle něj v různých kauzách z poslední doby poukazuje na „přílišnou horlivost“ policistů. A to jak v kauze skautů nebo třeba zásahů na FAMU při návštěvě čínského prezidenta.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Herec Jan Kraus
doporučujeme

„Tady ta demokracie dostává na frak. Teď jsem četl, že na Hradě se nesmí do nějaké zahrady, protože tam má prezident pracovnu. No dobře, já bych to pochopil, v rámci těch bezpečnostních opatření. I když si umím představit, co tam tak asi dělá, ale no dobře. A zatímco tam se nesmí, protože tam má pracovnu, nám tady po městě lítají a malují hakenkreuze na kavárny. Dokonce mám podezření, že na kavárny proto, že od prezidenta slyšeli, že to je doupě svinstva, takže si to o to víc dovolí. Z toho může být ještě pěkná hrůza," připomněl útoky na pražské kavárny a další podniky Kraus.

Zaujala ho také „práce" policie a to, jak jsou za to policisté oceňováni. „A pak tady máme tu naši policii, která se dostává do čím dál lepší formy. Po těch různých scénkách při vítání čínského prezidenta, kdy se pořád zjišťuje, jestli porušili nebo neporušili zákon, tak mezitím vyznamenali toho generála a další za to, jak jsou výborní. A oni před dvěma roky taky vyznamenávali pana Tuhého, co je teď šéfem policie. Tak nevím, za co ho vyznamenávali, teď. To bylo opravdu za tu Čínu? No, nevím," vysvětloval moderátor ve své show.

Nejnověji ho také zaujala kauza skautů na Hradě. „Skauti chtějí zpívat na Hradě hymnu, policajt jim to zakáže. Někam prej ještě volal, tam mu řekli: ne, to nemůžou. A teď co nám k tomu dávají za žvásty – že to bylo zákonné, on byl prý jenom příliš horlivý. Ti, co šli na FAMU – taky to bylo zákonné, jenom byli příliš horliví. No, to vás zastřelí a řeknou: to byl jen horlivý, omlouváme se pozůstalým, ale byl horlivý. Tak buď je to zákon, a nebo je to mimořádné. No, a když zpívají skauti hymnu a policajt nepozná, že to nevadí, tak by asi neměl být policajt. A nebo tam poslali specialistu na skauty? Přátelé, tady to nevypadá dobře," posteskl si na závěr své řeči Kraus.

Loading...
Vstupte do diskuze (15)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama