Zeman si nevidí do huby, to bude řev, účtuje komentátor Macek

Praha - Komentátor, publicista a spoluzakladatel ODS Miroslav Macek opět glosuje události posledních dní. Kromě běženců se věnuje například prezidentu Miloši Zemanovi či policii.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Miroslav Macek
doporučujeme

"„Jak čas plynul, naše zahraniční politika pomalu přestávala dávat smysl. Logika byla nahrazena hloupostí a arogancí, což vedlo k mnoha zahraničně politickým katastrofám. Od chyb v Iráku přes Egypt, Libyi až po prezidenta Obamu ležícího v písku Sýrie," prohlásil na tiskové konferenci o zahraniční politice USA Donaldl Trump a dodal, že tohle všechno začalo s nápadem, že země na východě chtějí západní demokracii. „A tenhle nápad způsobil mnoho smrti, občanských válek, neštěstí, pomohl k vzestupu Islámského státu a dalších teroristických organizací a vlastně ani nikde onu západní demokracii úspěšně nezaložil. Naše zahraniční politika je naprostá a úplná katastrofa. Žádná vize, žádný cíl, žádný směr, žádná strategie." To bude řev!" glosuje na svém webu Macek.

"Miloš Zeman si opět nevidí do huby: při návštěvě Čapího hnízda prohlásil, že politici by si neměli hrát na vyšetřovatele a vždy vyčkat na konec vyšetřování. A tak jsem si vzpomněl, jak o mně v době, kdy byl ve funkci ministerského předsedy v televizi prohlásil, že jsem vytuneloval Knižní velkoobchod. Skončilo to tak, jak to skončit muselo: policie po dlouhém vyšetřování nikdy nic takového neprokázala, protože co se nestalo, prokázat se pochopitelně nedá a Zeman se mi musel pravomocným rozhodnutím soudu v televizi omluvit," pokračuje komentátor.

"Další zhůvěřilost je na světě: na krabičkách cigaret budou odpudivé obrázky rakoviny plic a devastovaných chrupů, a to nejméně ve velikosti 65% plochy. Tento detail sociálního inženýrství se mi na tom líbí nejvíc: proč zrovna 65% a ne třeba 60% nebo 70%, to by mne fakt zajímalo. Myslím, že největší radost z toho budou mít dealeři jiných drog, a to nejen v Orlové, byť účinek na jejich konkurenci je to více než pochybný... Doufám jen, že ministr Stropnický své dceři zakáže dívat se na ty odpornosti, aby jí ještě více nezničily dětství...," zamyslel se na webu VIditelný Macek autor.

"Vsaďte se, že policie nikdy nevypátrá sprejery, kteří posprejovali některé pražské kavárny protiimigračními nápisy. Zjistilo by se totiž, že nemají s tolik proklínanými „neonacisty" vůbec nic společného. Mimochodem, už policie zjistila, kdo byli ti „neonacisté" v Thunovské ulici, dirigovaní policistou v kožené bundě?" píše dále Macek.

"Jestlipak se podaří za pomoci EU přesvědčit Rakušany, že člověk morální a politicky vzdělaný musí hlasovat proti svým zájmům? Mimochodem, všimli jste si, že v českém tisku má Hofer křestní jméno Populista?" hodnotí.

"Angela Merkelová prohlásila, že na běžence budou uplatňovány stejné modely integrace jako na Němce vyhnané z východní Evropy po roce 1945. Někdo by jí měl připomenout, že nešlo o žádné vyhnání, ale splnění jejich přání, které léta (přesně: od roku 1920) u nás hlasitě vykřikovali: „Heim ins Reich!"," uvedl v další glose.

Loading...
Témata: Macek, Miroslav
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama