Horáček asi bude kandidovat na Hrad: Zeman už prý nemá šanci. A pro EZ dodal...

Praha - Miloš Zeman by mohl mít v boji o prezidentské křeslo hodně těžkého protivníka. Všeobecně oblíbený textař a hudebník Michal Horáček oznámil, že "vážně zvažuje" svoji kandidaturu na prezidenta. A podotkl, že podle něj už Zeman další volby nevyhraje.

Přidejte svůj názor 180 komentářů

Skladatel a textař Michal Horáček
doporučujeme

Textař, hudebník a podnikatel Michal Horáček naznačil, že se zřejmě bude ucházet o post prezidenta v prezidentských volbách v roce 2018. Uvedl to v rozhovoru pro Aktuálně.cz s tím, že ho k tomu ponouká podpora veřejnosti. Už letos v lednu se skutečně objevila petice na podporu Horáčkovy prezidentské kandidatury.

"Podpora je až taková zvláštní. Nevím, proč zrovna nějaký textař by měl být k něčemu takovému vyzýván. Přesto - kdyby se shromáždilo hodně takových lidí, kteří by takové přání projevili, jistě bych to musel uvážit, protože nemůžu být arogantní, abych nic neřekl. A začínám pomalu připouštět, že to zvážím velice vážně," prohlásil Michal Horáček v rozhovoru.

Horáček se podle svých slov ani nijak zvlášť netouží stát prezidentem. "Chtít být prezidentem znamená být psychopat. Musíte být připraveni na to, že vám lidé budou nadávat a k tomu potřebujete hroší kůži. Já nemám hroší kůži, já jsem normální člověk. Musíte zkrátka vědět, co chcete a co nechcete. A najednou prostě něco musíte," naznačil, že by pro něj funkce prezidenta byla soukromou obětí.

Co ale v rozhovoru Horáček odmítl, je přesvědčení, že pozice favorita voleb je pro Miloše Zemana takřka jistá. "Pravděpodobnost, že bude prezidentem příští volební období, je nižší, než se teď jeví. Mnoha lidem, se kterými mluvím, se nelíbí. Mluvím zejména o lidech, kteří prezidenta Zemana volili," řekl Horáček.

Podle něj vlastně ani není jisté, jestli Zeman najde odvahu ucházet se o další funkční období na Hradě. Podle Horáčka by tím riskoval, že si v případě neúspěchu nechá vystavit od veřejnosti negativní hodnocení celého svého "panování" ve funkci prezidenta.

Zejména na sociálních sítích se následně strhla vlna dohadů a spekulací o tom, jaký by Horáček mohl být prezident a jestli má šanci uspět. Sám hudebník ale server EuroZprávy.cz upozornil, že celá věc začíná vypadat jako kampaň. "Já ale žádnou nevedu," dodal.

Kandidaturu zvažují i další lidé. Už v roce 2014 zájem projevil senátor ČSSD Zdeněk Škromach. O kandidatuře přemýšlí i senátor Jaroslav Kubera, ale ani ten to s jistotou nepotvrdil. "Nikdy neprozrazuj plány, dokud neznáš protikandidáty," prozradil Kubera.

Spekuluje se, že do prezidentských voleb se přihlásí i současný šéf Hospodářské komory Vladimír Dlouhý. V médiích se hovoří také o europoslancích Jiřím Pospíšilovi (TOP 09), Janu Kellerovi (ČSSD) či Petru Machovi (Svobodní). Ve hře jsou i jména jako Tomio Okamura nebo Jiří Dientsbier.

Loading...
Vstupte do diskuze (180)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama