Uprchlíky nechceme! Praha dnes zažije demonstrace proti migraci

Praha - Dva protesty proti uprchlíkům, demonstraci proti fašismu a daňovým rájům, politická shromáždění i studentský majáles dnes čeká Prahu.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Demonstrace proti uprchlíkům, ilustrační foto
doporučujeme

První máj je tradičním datem i pro shromáždění politických stran a anarchistů, které si připomínají svátek práce. Na ohlášené akce bude dohlížet několik stovek policistů.

Před polednem vyjdou z Letné příznivci Bloku proti islámu, ve stejný čas se sejdou na náměstí Republiky podporovatelé platformy Zleva proti xenofobii. Ta chce protestovat proti daňovým rájům, fašizaci společnosti a odsoudit útoky na kavárny a další podniky vstřícné vůči uprchlíkům.

Odpoledne pořádá protest proti EU, vládě a médiím Národní demokracie, která vyjde na pochod z Mariánského náměstí na Slovanský ostrov. Tradiční setkání chystají politické strany, ČSSD na Střeleckém ostrově, ODS na Petříně a KSČM na výstavišti v Holešovicích.

Pochodovat Prahou ale budou také iniciativy proti násilí, rasové nebo náboženské nesnášenlivosti. Na Václavské náměstí svolává na 8. hodinu shromáždění aktivista Jan Cemper. Pod heslem "Naší zbraní je: Solidarita" se plánují vypravit z Václavského náměstí ulicí Na Příkopě na náměstí Republiky.

Další aktivista a člen mládežnické organizace Strany zelených Tomáš Křemen svolal průvod, který by měl projít Prahou z Náměstí republiky, přes Karlův most, ulici Na Kampě do ulice U Sovových mlýnů. Na Náměstí míru se také sejdou aktivisté z iniciativy Idealiste.cz.

Další shromáždění jsou naplánována také na Náměstí 14. Října před kostel svatého Václava, které svolala Věra Řezníčková, a na Hradčanské náměstí k soše prezidenta Masaryka, kde si chtějí ve dvě hodiny přítomní připomenout dvouleté výročí požáru budovy odborů v Oděse, při kterém zahynulo 42 lidí.

Na různé pochody a shromáždění se chystají pražští policisté. "V pohotovosti tak budou stovky policistů pořádkové, dopravní, kriminální i cizinecké služby, antikonfliktního týmu, speciální pořádkové jednotky a dalších specializovaných útvarů jako například oddělení kynologie, hypologie či poříčního oddílu policie. Na přípravě konkrétních opatření pražská policie úzce spolupracuje s Magistrátem hl. m. Prahy, městskou policií a Dopravním podnikem hl. m. Prahy," uvedla mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová.

"Policisté v této souvislosti upozorňují Pražany i další návštěvníky metropole na možné dopravní komplikace a souvislosti se zajišťováním jednotlivých akcí a doprovody oznámených pochodů. Tato omezení budou trvat po nezbytně nutnou dobu a budou korespondovat s dotčenými lokalitami," dodala mluvčí Zoulová.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama