Zeman ponižuje svůj národ, je větší zločinec než já. Jeho i Putina čeká soud v Haagu, píše do ČR Savčenková

Praha – Ukrajinská letkyně Naďa Savčenková se netají tím, že zabila víc než dva lidi. Dodává ale, že to rozhodně nebyli dva ruští vojáci, za jejichž vraždu byla v Rusku odsouzena na 22 let. Pokud někoho zabila, bylo to podle ní při obraně jejího národa. V dopise, které zaslala českému aktivistovi Tomáši Peszynskému, se také ostře pustila do prezidenta Miloše Zemana.

Přidejte svůj názor 328 komentářů

Naděžda Savčenková
doporučujeme

Savčenková tak reagovala na dopis, který ji aktivista poslal na začátku dubna a který podepsalo asi 500 lidí. Peszynski se v něm omlouval za prezidenta Miloše Zemana a za jeho výroky k její kauze. „Tento člověk je noční můrou a největší hanbou této země od pádu komunismu," napsal.

A po měsíci mu přišla odpověď od samotné letkyně. Děkuje v něm za podporu i za přátelství vůči Ukrajině. Lidé se podle ní nemusí omlouvat, Ukrajinci podle ní sami chápou, jak těžké je nést zodpovědnost za prezidenta, který je trouba nebo jedná špatně.

Zároveň píše, že v České republice sice nebyla, doufá ale, že se to brzy změní a že bude mít příležitost. „Já neznám Miloše Zemana a je mi jedno, co o mně řekl. Klidně mu řeknu, že jsem zabila víc než dva lidi, ale nebyli mezi nimi ruští novináři, z jejichž zabití jsem byla v Rusku obviněna. A ta zabití nebyla zločinem, protože jsem bránila svoji zem Ukrajinu a svůj ukrajinský národ, jak jsem přísahala jako důstojník a voják. Bránit svoji zem není zločin. Nepřítel měl také zbraně. Nejsem zrádce, neponižuji svůj národ, jak to dělá Zeman. On je větší zločinec než já a spravedlivý soud ho stejně čeká, tak jako Putina, v Haagu," píše Savčenková v dopise.

Aktivista připomíná, že dopis sice přišel na jeho adresu, ale že to není jen jeho zásluha. „Přátelé samozřejmě, že ten dopis není pro mě, ale pro vás všechny.. Kdyby se pod můj dopis nepodepsalo 500 lidí, kdyby jste nechodili na akce na podporu Nadi Savčenko, nedrželi hladovky atd.. kdyby nevěděla, že ji podporujete určitě bych takový hezky dopis nedostal.. je to vaše zásluha.. ne moje.." uvedl na sociálních sítích.

Loading...
Vstupte do diskuze (328)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama