Studenti volí krále Majálesu, průvod prošel Prahou

Praha - V Praze dnes začal tradičním alegorickým průvodem z Kampy centrem města až k sídlu Karlovy univerzity studentský Majáles.

Přidejte svůj názor

Pražský majáles 2016
doporučujeme

Jeho pořadatelé letos zdůrazňují otevřenost svého setkání jako alternativy k akcím, v jejichž základu je nenávist a nesnášenlivost k druhým. Studentský Majáles je také Hate Free zónou, čímž organizátoři vyjadřují podporu místům a lidem, kteří v Praze v minulých dnech čelili xenofobním útokům.

Vedle recesistických hesel a sloganů podporujících kandidáty na krále Majálesu, kteří se skrývají pod jmény Tuzeman, Ječmínek, Doktor a Královna Anna, bylo v průvodu pestrém kostýmy i názory vidět také hesla odsuzující xenofobii a společenskou nesnášenlivost.

V průvodu šlo i několik anarchistů kritizujících kapitalismus či vicepremiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše nebo feministek; skupinka tří lidí měla ústa přelepená ruskou vlajkou.

Kromě Tuzemanova hesla "Za svoje trenýrky se nestydím" bylo možné na transparentech číst i vyjádření nespokojenosti s možným příklonem české zahraniční politiky k Rusku či z obav studentů ze ztráty akademických svobod.

Provolávání často absurdních hesel bylo ale spíš než na jejich obsah obecně zaměřené trochu na shození a zesměšnění podobných akcí - protestů, demonstrací a průvodů všeho druhu.

Loading...
Témata: Majáles | studenti
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama