Blok proti islámu končí? Konvička má plán

Praha - Hnutí Blok proti islámu postupně končí. Tvrdí to MF Dnes s tím, že lídr Martin Konvička plánuje založit novou stranu, se kterou chce bojovat v nadcházejících volbách. Hnutí ale informace o konci odmítá.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Prvomájová demonstrace Bloku proti islámu na Letné (1. května 2016)
doporučujeme

Podle deníku by se nová strana měla podobat německé Alternativě pro Německo (AfD). Diskutuje se prý o podobném názvu, a sice Alternativa pro Česko (APČ).

"Cílem této občansky liberální platformy bude dát tuhle zemi do pořádku. Blok proti islámu je zájmový spolek, který chtěl kandidovat na kandidátce Úsvitu. Ten nyní nahradí právě nová strana," řekl deníku Konvička.

Dobrým modelem je prý například Alternativa pro Německo. "Informace o přímé spolupráci v této chvíli nechci ještě komentovat. Nicméně AfD je vlastenecká strana, protiimigrační a protiislamizační a nesporný je i její ekonomický liberalismus. Strana působí kultivovaně a dokáže oslovit i občany středních a vyšších tříd," řekl deníku ideolog Bloku proti islámu Petr Hampl.

Vyjednávání o zahraniční spolupráci už prý začalo. Bližší informace ale zatím nejsou známy a neznají je ani členové strany. Ti by se měli více dozvědět na sněmu strany na konci května.

"V některých médiích se objevila mylná zpráva, že Blok proti islámu končí a jeho vedení místo něj zakládá novou politickou stranu. Není to pravda, Blok pokračuje dál v boji a o nové straně bude teprve jednat květnový sněm," upozornil server EuroZprávy.cz tiskový mluvčí hnutí Miroslav Adamec.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama