Co s migranty? Známý politolog má řešení

Praha - Konec migrační krize je v nedohlednu a stále více odborníků poukazuje na chyby Evropské unie. Vidí je i politolog, ekonom a zakladatel institutu 2080 Petr Robejšek, který spatřuje další problém v pašerácích migrantů. Ty by "prostě střílel".

Přidejte svůj názor 70 komentářů

Petr Robejšek (Foto: Luděk Kovář, Wikimedia Commons)
doporučujeme

Robejšek ve videu zveřejněném na serveru YouTube tvrdí, že když se hlavy států dohodnou, že něco zvládnou, tak je to samo o sobě problematické. Další problém je ale v tom, že zájmy Turecka jsou jiné než zájmy evropských států.

Dohodu s Turekem tak považuje za projev obvyklého politického rozumování nebo symbolické a rétorické politiky. Podle něj se také uplatňuje v praxi tendence přibarvovat věci na růžovo, což ale v případě této krize považuje za velký problém.

Robejšek také upozornil, že řešení současné krize je potřeba rozdělit na krátkodobé a dlouhodobé. "Když řekneme zvládnout jako zbrzdit, myšleno dočasně, tak to možné je. Když řekneme zvládnout jako zbrzdit trvale, tak to je problém. Druhý rozměr pojmu zvládnutí je, co uděláme s těmi, kteří tady už jsou. Co budou dělat s tím, že jejich očekávání jsou z větší části falešná?" ptá se s tím, že podle něj je zvládnutí těchto věcí nepředstavitelné.

EU si podle politologa neuvědomuje, že problém tohoto typu je potřeba řešit přímočaře. Za správný přístup považuje uzavření hranic, restriktivní kontrolu a útoky na sídla pašeráků lidí. "Ne slovy, ale ozbrojenými komandy. Muselo by se i střílet, a to je zcela normální, když jde o lidi, kteří zneužívají nouzi jiných a vydělávají na tom peníze," podotkl.

Loading...
Vstupte do diskuze (70)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama