Horáček otevřeně o Zemanovi: Je to prezident mstitel

Praha - Hostem pořadu Vaše téma byl v úterý textař, antropolog a možná budoucí prezident Michal Horáček. S moderátorkou Michaelou Šmídovou mluvil o své možné kandidatuře, ale také o současném prezidentovi Miloši Zemanovi.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Skladatel a textař Michal Horáček
doporučujeme

O Michalovi Horáčkovi se poslední dny mluví v souvislosti s jeho možno prezidentskou kandidaturou. A toto téma podrobně probral s moderátorkou Michaelou Šmídovou. Horáček ale mluvil o tom, jak by se měl prezident ve svém úřadu chovat a umínil i současnou hlavu státu Miloše Zemana.

"Já bych chtěl říct, že moje případná kandidatura by nebyla proti někomu. Ani proti Miloši Zemanovi. Já bych byl naopak strašně rád, kdyby pan Miloš Zeman kandidoval. Protože to posílí naší demokracii," myslí si Michal Horáček.

Psali jsme:  

Prezident by měl být podle Horáčka lídrem, který přesně ví, co je třeba dělat. Populární textař použil příměr s dopravní nehodou, kdy lídr na místě rozdá práci, aby se tragickou situaci podařilo co nejlépe a nejrychleji vyřešit. "Zatímco pan prezident, po mém soudu, té hysterii jenom přispívá. Nic víc. On vlastně křičí to samé: ´To je hrůza, dělejte něco.´ A to je málo," myslí si Michal Horáček.

Problém polistopadových prezidentů je podle Horáčka v tom, že všichni za sebou měli politickou minulost. Takže měli ve světě politiků třeba i nějaké nepřátele. A tady má Horáček jasno: "Prezident mstitel? No to není dobrý nápad. To se stalo teď. Protože co je mě, Horáčkovi tady z Roudnice, nebo lidem z Karviné do toho, že pan Zeman má nějaký dlouholetý osobní spor s panem Špidlou a panem Sobotkou? No nic, má nás zastupovat pěkně na navenek, s úsměvem a bez těch konotací a odkazů msty a tak," řekl Michal Horáček.

Loading...
Vstupte do diskuze (40)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama