Evropa se už asi opravdu zbláznila. Už se asi může udělat a říci cokoli, nevěřícně kroutí hlavou Klaus

Praha – Exprezident a ekonom Václav Klaus se na svých stránkách zabývá děním posledních dní v zahraničí. Připomíná svou účast na kongresu německé strany Alternativa pro Německo (AfD) i prvomájový protest ve Vídni. Pustil se také do britského premiéra Davida Camerona a referenda o brexitu.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Václav Klaus, prezident ČR
doporučujeme

Klaus se domnívá, že se Evropa už opravdu zřejmě zbláznila. „Poslední týden přinášel jednu, ještě před nedávnem zcela nepředstavitelnou informaci za druhou," nevěřícně říká Klaus.

Připomíná fakt, že minulý víkend strávil na kongresu AfD ve Stuttgartu. „Promluvil jsem tam tak, že to Deutsche Welle označila za nejemotivnější projev kongresu. Mluvil jsem však tiše, ani jednou jsem nezvýšil hlas. Působit mohl jen obsah projevu," myslí si.

Psali jsme:  

„Viděl jsem tam také 1500 po zuby ozbrojených policistů, kteří i s vodními děly 'bránili' účastníky kongresu před extrémní levicí (v Německu zvanou ANTIFA). Kongres přijal desítky stran programového prohlášení, ale přesto se v médiích mluví, a to velmi nepřesně, jen o jediné věci: o odmítnutí islámu, což bylo politickým establishmentem v Německu okamžitě rezolutně odmítnuto a označeno za populismus. AfD ale pouze řeklo, že islám není kompatibilní s tradiční německou kulturou, pojetím civilizace, křesťanskými hodnotami," vysvětluje Klaus.

Bývalý prezident také poukazuje na dění u našeho dalšího souseda. „Ve Vídni stále ještě pořádají prvomájové demonstrace, které tam organizují nikoli komunisté, ale rakouští socialisté, kolegové naší ČSSD. Rakouské (Faymann) a vídeňské (Häupl) vedení socialistické strany bylo vypískáno. Dav 'bučel' natolik, že rakouský kancléř nemohl dokončit svůj projev," připomíná Klaus, jak dopadl projev rakouského kancléře.

Pustil se také do předsedy britské vládyy Davida Camerona, který je podle něj jeden z rádoby pokračovatelů paní Thatcherové. „Vymyslel si britské referendum o odchodu z EU, teď naprosto jednoznačně 'nasadil zpátečku '. Bojuje za setrvání Velké Británie v EU. (Měl bych asi prozradit, jak mne přemlouval, abych nepodepsal Lisabonskou smlouvu!) Spojil se dokonce s bývalým leaderem odborů Barberem a vydali společné prohlášení, že by případný odchod Velké Británie z EU byl 'katastrofou pro pracující lid ' Už se asi může udělat a říci cokoli," postesk si Klaus,

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama