Pražský maraton přilákal známé osobnosti, štafetu běželi Chinaski i Mareš

Praha - Na start letošního Pražského maratonu se vedle elitních atletů postavila i řada známých osobností, které podpořily některou ze 45 charitativních organizací, s nimiž závod spolupracuje. Záchranáři ošetřili 93 běžců, z toho 21 odvezli do nemocnic.

Přidejte svůj názor

Leoš Mareš
doporučujeme

Hlavním charitativním partnerem Pražského maratonu jsou Lékaři bez hranic, v jejichž dresu celých dvaačtyřicet kilometrů tradičně bos absolvoval válečný chirurg Tomáš Šebek.

Štafetu pro Světlo pro svět, v níž maratonskou trať závodníci absolvovali na čtyřech úsecích, sestavila například poprocková skupina Chinaski. Populární moderátor Dalibor Gondík zase desetikilometrový úsek běžel i ve štafetě společně s reprezentantem ve snowboardcrossu Janem Kubičíkem, šéfem svazu bobařů Martinem Bohmanem a biatlonistkou Lucií Charvátovou.

Ve štafetě pro nadaci Dejme dětem šanci se objevil moderátor Leoš Mareš. Štafetu složenou z účastníků legendárního závodu Běchovice-Praha sestavil Český atletický svaz, za který závodila Petra Kamínková, Ivan Uvízl, Jan Pešava a Róbert Štefko. V dalších štafetách se představili například olympijský vítěz v desetiboji a televizní moderátor Roman Šebrle, triatlonistka Veronika Frintová, člen kapely Wohnout Jiří Zemánek nebo novinářka Nora Fridrichová.

Celý maraton pak zaběhla politička Kateřina Jacques Bursíková či nevidomý běžec Ondřej Zmeškal, oba v dresu organizace Světlo pro svět, která se zaměřuje na prevenci a léčbu slepoty a inkluzi lidí s postižením do společnosti v rozvojových zemích.

Zdroj: YouTube

Čísla na letošní Pražský maraton si prostřednictvím charitativních organizací zakoupilo 1369 běžců. Záchranáři jich ošetřili 93 běžců, z toho 21 odvezli do nemocnic. Nejčastější byly úrazy končetin, svalové křeče, kolapsy nebo vyčerpání, řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Záchranná služba měla na trase závodu osm posádek rychlé zdravotnické pomoci, dva týmy s lékařem a na Staroměstském náměstí už tradičně kamion Golem, který využívá v případě komplikovanějších zásahů. První pomoc poskytovali záchranáři i ve dvou stanech na Václavském náměstí a na Ovocném trhu, uvedla mluvčí a připomněla, že záchranná služba zajišťuje asistenci u maratonu už od roku 1989.

Vítězem závodu se stal keňský běžec Lawrence Cherono. Českým vytrvalcům se nedařilo, největší adept na olympijský limit Jiří Homoláč závod před třicátým kilometrem vzdal. Naopak běžkyně na lyžích Eva Vrabcová-Nývltová splnila při maratonu limit pro účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro, v závodu byla šestou nejlepší ženou. První byla Keňanka Lucy Karimiová.

Loading...
Témata: Praha | Maratony | charita
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama