Česká televize je horší než severokorejská, zuří konspirační web. A Ovčáček dodal...

Praha/Bratislava - Česká televize se dočkala další kritiky. Tentokrát od webového portálu, který je považován za propagandistický a konspirační. Ani to ale nezabránilo hradnímu mluvčímu Jiřímu Ovčáčkovi, aby se za jeho názor postavil.

Přidejte svůj názor 17 komentářů

Česká televize
doporučujeme

Slovenský web Hlavné správy je podle seznamu webů iniciativy Konspirátoři považován za propagandistický a konspirační. "Jsou něco mezi slovenskou verzí českého Aeronetu a Vlasteneckých novin. Prostě jeden z nejhrubších konspiračních webů vytvářejících dezinformace, které jsou plně v aktuálním kremelském narativu," uvedl k webu analytik think tanku Evropské hodnoty Jakub Janda.

Web tvrdí, že "to, co předvedla Česká televize, se každý den nevidí ani v severokorejské televizi." Poukazuje konkrétně na rozhovor moderátora pořadu Události, komentáře s jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem o ruských motorkářích známých jako Noční vlci.

"Já jsem se poklonil obětí padlých vojáků Sovětského svazu, kteří padli za svobodu Čekoslovenska, ze svobodu českého a slovenského národa," řekl v pořadu Hašek. Dodal, že lidé, kteří do Čech přijeli, "mají pasy a pohraniční kontroly je vpustily do Schengenského prostoru, narozdíl od uprchlíků, které pozvala Merkelová."

Moderátor ale upozornil právě na sankční seznam USA, což Haška pobouřilo: "Pane redaktore, jste Česká televize, ne tiskový orgán americké vlády. Vy lžete divákům. To byli lidé, kteří byli vpuštěni do Schengenského prostoru," naštval se Hašek. To si ale moderátor nenechal líbit: "Vyprošuji si, abyste mi říkal, že lžu," odvětil. Hašek svá slova zmírnil s tím, že pokud nelže, tak fabuluje a podsouvá, nadále si ale stál za svým: "Jsem obětí mediálního lynče a je to trapné," dodal Hašek.

"S objektivitou veřejnoprávních médií se potýkáme denně, to co však předvedl moderátor ČT 24, se každý den nevidí ani v severokorejské televizi," okomentoval rozhovor slovenský web vyznačující se tím, že u článků nejsou uvedeni autoři.

Článek na svém profilu na sociální síti sdílel i tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. "ČST Praha si na Slovensku vysloužila přirovnání s televizí KLDR," připsal k tomu nedbaje na fakt, že web není v mnoha kruzích považován za seriózní. 

Haška se za své počínání zastal i sám prezident. Ocenil, že hejtman uctil památku vojáků padlých při osvobozování naší vlasti. "V době pokusů o přepisování dějin je to velmi důležité. Z tohoto úhlu pohledu je "kauza Noční vlci" absolutně nedůležitá," uvedl pro EuroZprávy.cz. "Pokud jde o Události, komentáře, Česká televize jimi plně navázala na tradice Československé televize," dodal.

Loading...
Témata: Česká televize
Vstupte do diskuze (17)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama