Komické duo Zeman-Ovčáček a k*nda na Hradě. Známý herec začal vyprávět a takto to dopadlo...

Praha – Herec, humorista, scénárista a režisér Milan Šteidler v rozhovoru pro DVTV vzpomínal na počátky dnes již legendárního divadla Sklep. Při té příležitosti se také zastavil u toho, jak se do některých scének pokouší protlačit i stávající politiku. Pozastavil se hlavně u postav prezidenta Miloše Zemana a jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Miloš Zeman, prezident České repubilky
doporučujeme

Moderátorka Daniela Drtinová se mimo jiné ptala na to, vůči komu se vymezuje dnes, když v minulosti to byl komunismus a socialismus. „Pořád se opájíme zhovadilostí. Nemáme nepřítele, ale pokoušíme se do her dostat i současnou politickou situaci. Já se pokoušel hrát pana prezidenta Zemana, ale zjistil jsem, že po těch komických dvojicích, což má u nás tradici – jako Voskovec a Werich, Suchý a Šlitr, Cimrmani a my dva s Davidem Vávrou – tak přichází v té samé komické tradici další dvojice Zeman – Ovčáček. A to je tak čistý a upřimný humor, že když se to pokoušíte parodovat, tak to vlastně vůbec není možný. Protože nikdy té kvality a pravdivosti, jakou oni v sobě mají, nedosáhnete," vysvětloval Šteidler.

Tento typ humoru prý divadlo i jeho členové dokáží ocenit. „A taky musím říct, že my některé věci v těch našich vystoupeních předvídáme, je to až nebezpečné. Protože David s Ferem Burdou měli nějakou scénku, která se týkala – já nevím, jestli to můžu říct takto ve vysílání. David měl báseň, která říká: na prezidentské standartě tkví se nápis k*nda vítězí. Což je teď pravda. A do půl roku byly na Hradě trenky," s úsměvem připomínal herec.

Na dvojici Zeman-Ovčáček se mu podle jeho slov líbí hned několik věcí. „Mně se líbí ta jejich autentičnost, které málokterá komická dvojice dosahuje. Oni jsou přesvědčení, aspoň tak vypadají, že říkají pravdu, a říkají to tak opravdově, že by jim to vlastně člověk věřil. A to málokdo zahraje. Když není pravda, tak ji hrajte tak, aby to vypadalo, jako že je. To není lehké a v tomhle mají můj obdiv," dodal Šteidler.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama