Jiří Vyvadil: Jít si přátelsky popovídat na ruskou ambasádu...

Praha - "Nejsem nabob a pobíhání po recepcích nikdy nebylo mým koníčkem, ale dnešní recepce u ruských přátel u příležitosti Dne vítězství jasně vyzněla, že nazrává čas se znovu spojit," píše advokát a bývalý soudce nejvyššího správního soudu Jiří Vyvadil v komentáři, který poskytl serveru EuroZprávy.cz.

Přidejte svůj názor

Jiří Vyvadil
doporučujeme

Ten celý týden byl, ať se to nezdá, mediálně ve znamení změny postoje k Rusku, a to nejen k vůli Nočním vlkům, motorkářům podporovaných a podporujících Vladimíra Putina, vášnivých ruských vlastenců a svérázných nositelů odkazu padlých miliónů rudoarmějců.

Zúčastnil jsem se akce na Olšanech, kdy se nás sešlo podle mého názoru 300-400, kteří si památku chtěli připomenout. Před památníkem rudoarmějců nebylo k hnutí.

Dokonalým způsobem zahájil tento svérázný protest Michal Hašek, který vyvěsil fotografii na svůj facebook a vyvolal dvoudenní mediální šílenství našich havlistů. Dokonalou tupost České televize předvedl moderátor událostí, který mu stále opakovaně kladl otázku, zda mu nevadí, že šéf Nočních vlků je zapsán na sankčním seznamu USA. Reakce Michala, že pan redaktor je agentem USA jen ukázala, že přestáváme být pokornými vazaly této země. Řekl bych ze Hašek mužná i k vůli tomuto postoji na jižní Moravě zvítězí.

Dnes jsem se fakt těšil na zmíněnou recepci u Rusů. Skvělá.

Tolik lidí, kteří v této zemi něco znamenají jsem dlouho neviděl  a jaksi všechny nás spojovalo jakési vnitřní opoziční spojenectví, spojenectví proti rusofobistické nenávisti a spojenectví v představách na řešení světa.

S Václavem Klausem jsem se poprvé v životě pokusil udělat selfii, jeho hlavu na snímku mám, já jsem jen z polovic.Přátelsky se zasmál a řekl, že jsem se je ,kdysi jako sociálně demokratický poslanec pěkně natrápil a dnes vidíme problémy světa, Evropy naprosto stejně.

Když jsi dělal fotku Miloše Zemana, ten chtěl schovat cigaretu a Klaus zavtipkopal : K Tobě ta cigareta patří. A tak mám snímek s cigaretou.

Mnoho lidí se ke mě hlásilo, ne ani tak jako k Vyvadilovi, ale jako představiteli skupiny Přátel Ruska v ČR.

Co je důležité, že na rozdíl od minulosti, kde až hystericky pod vlivem ukrajinské krize a majdanu, který Západ sám vyvolal a organizoval, přišli špičky země.

Že nebyl Sobotka či Babiš, to jistě nikoho netrápilo.

Co by tam také dělali. Zbytečně by působili rušivě.

Byl to hodnotný týden a dnes jej završil Vladimír Putin svým plánem na vytvoření světa založeného na společném bezpečnostním konceptu bez existence vojenských bloků.

Věci jdou správným směrem. I u nás, i ve světě.

Loading...
Témata: Vyvadil, Jiří
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama