Vyhulený vychlastaný hlavy, naprostý hnus... Česko na nohou: Miloš Jakeš zavítá na festival, lidé se bouří

Praha - O pořádný rozruch se postarali pořadatelé hudebního festivalu Trutnov Open Air. Pozvali na něj generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše, což se nelíbí některým účinkujícím. Ti proto svou účast ruší.

Přidejte svůj názor 126 komentářů

Miloš Jakeš
doporučujeme

Za vším stojí video zveřejněné na sociální síti facebook. Na něm zakladatel a organizátor festivalu Martin Věchet zve přímo v Jakešově bytě někdejšího tajemníka na Trutnov Open Air, který měl svého času v oblibě například Václav Havel nebo básník Ivan Martin Jirous. 

Zhruba minutový snímek začakl za příspění českého aktivisty Stanislava Pence okamžitě kolovat sociálními sítěmi a vyvolal rozporuplné reakce. "Martin Věchet udělá pro svůj nejkomerčnější festival vše. Nejen, že zneužije Václava Havla, Ivana Martina Jirouse a indiány, ale je i schopen mít za sponzora Zdendu Bakalu z OKD. Tady na tomto záběru zve posledního komunistického generálního tajemníka Milouše Jakeše na jeho festival. Je to ukázka naprostého hnusu," napsal k videu aktivista.

V reakci na možnou Jakešovu účast začala řada kapel rušit svá plánovaná vystoupení. Legendární The Plastic People of the Universe na sociální síti uvedli, že se "rozhodli odřeknout vystoupení na letošním Trutnov Open Air Festival (Official Teepee). Festivalu, kam je kromě nich zván generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš, se rozhodně zúčastnit nemohou."

Podobně zareagovala i skupina Už jsme doma, která s okamžitou platností ruší svoje učinkování na festivalu, a to prý jednou provždy. "Zároveň vyzýváme všechny kapely a také všechny potencionální účastníky této akce, aby tento festival bojkotovali a nejezdili na něj. Důvodem je pozvání Milouše Jakeše na tento festival hlavním organizátorem Martinem Věchetem. V době, kdy president této republiky relativizuje zásah na Národní třídě, kdy se paktuje s komunisty v Číně, s Putinovým režimem a kdy heslo Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí je opovrhováno a ve všeobecné oblibě stoupají extremistické, rasistické a xenofobní názory, je pozvání tohoto zločince na festival, který se dokonce hlásí k odkazu Václava Havla, výsměchem a nebezpečným precedentem. Není to recese ani legrace, je to hlupáctví a krátkozrakost jedný vyhulený a vychlastaný hlavy, ne-li pak obchodní vypočítavost," uvedla skupina na sociální síti.

Loading...
Vstupte do diskuze (126)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama