Snad už Zeman příště zvolen nebude. Známá sportovkyně se ostře pustila do hlavy státu

Praha – Česká biatlonistka Gabriela Soukalová se pustila do prezidenta Miloše Zamana. Při rozhovoru na videochatu serveru iDnes.cz dostala mimo jiné otázku, zda by dala přednost Zemanovi nebo Karlu Schwarzenbergovi. A její odpověď byla jednoznačná.

Přidejte svůj názor 155 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

„Tak to je jasný, Schwarzenberg," nezaváhala české sportovkyně. Pokračovala popisem toho, jak by podle ní ideální hlava státu měla vypadat. „Jako hlavu státu bych si představovala člověka, který bude i určitým vzorem pro dnešní generaci. Podle mě by to měl být člověk slušný, který si váží lidí kolem sebe, snaží se mít férový přístup a prezentuje Českou republiku ve světě slušnou formou," vysvětlovala.

Právě to ale podle ní současný prezident nepředstavuje. „To bohužel o našem panu prezidentovi říci nemůžu. Můj názor na něj je takový, že doufám, že další volební období už nebude pro něj, ale pro někoho jiného, kdo třeba to slušné chování má," uvedla Soukalová.

Na dotaz pak také dodala, že kdyby dostala pozvání na Pražský hrad, tak by tam nešla. V minulosti přitom už pozvánku dostala, když si přivezla se Soči dvě olympijské medaile. Tehdy odmítla s tím, že byla v zahraničí. Na Hrad naopak přišli třeba rychlobruslařka Martina Sáblíková nebo běžec na lyžích Lukáš Bauer.

Pozvánku už v říjnu loňského roku odmítl třeba kajakář Vavřinec Hradílek, který k tomu přidal také jasný vzkaz. „Moc si vážím pozvánky od Českého olympijského týmu na slavnostní podepsání přihlášky našeho týmu na OH do Ria 2016, která se právě odehrává na Pražském Hradě s účastí prezidenta ČR. Bohužel na to, abych tam jako minule seděl v zakouřeném prostředí, nemám sílu, a tak si užívám krásného sychravě podzimního dne, venku na vodě! Pěknej den přeju!" napsal na sociálních sítích.

Loading...
Vstupte do diskuze (155)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama