Sobotka se pustil do Pelty: Fotbal má problémy a musí se řešit

Hradec Králové - Předseda vlády Bohuslav Sobotka se vyjádřil ke kauzám, které v těchto dnech hýbou světem českého fotbalu. Stát totiž do fotbalu ročně dává více jak čtvrt miliardy korun! Podle Sobotky hraje fotbal důležitou roli ve společnosti, ale potřebuje fotbalové funkcionáře, kteří zvládnou řešit aféry a naplnit společenskou roli, jakou fotbal má.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Bohuslav Sobotka /ČSSD/, předseda strany
doporučujeme

Premiér Sobotka se pro televizi Nova vyjádřil během své návštěvy Královéhradeckého kraje. Předseda fotbalového svazu Miroslav Pelta podotkl, že stát na profesionální fotbal nepřispívá, Sobotka má ale jiný názor.

"Těžko by mohl být profesionální fotbal bez toho, aniž by se podporovalo celé fotbalové hnutí. Když se podívám na celé fotbalové hnutí, tak ze státního rozpočtu tam jen letos půjde 268 milionů korun. To znamená, že stát fotbalové podhoubí pravidelně každý rok podporuje," uvedl Sobotka.

Premiér si ale nemyslí, že by stát měl fotbal přestat podporovat. "Já si nemyslím, že bychom s vaničkou měli vylít dítě a kvůli nějakým aktuálním problémům, kterými trpí nejvyšší fotbalová soutěž a které bude potřeba vyjasnit, bychom měli přestat podporovat mládežnický fotbal a sport. To by bylo hrozně špatně!" řekl Sobotka v Odpoledních Televizních novinách s tím, že jeho vláda se naopak chystá navýšit finanční prostředky na sport.

"Zejména chceme podpořit ty oddíly, které pracují s mládeží. Fotbal je nejrozšířenější sport, který u nás má masovou základnu a ti lidé, kteří pracují s mladými lidmi, fotbaloví trenéři, si určitě podporu zaslouží," je přesvědčen premiér.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama