Muslimové pracují tvrdě, že se o tom Zemanovi ani nesnilo. Novinář posílá na Hrad ostrý vzkaz

Praha – Prezident Miloš Zeman se při návštěvě Olomouckého kraje dotkl také otázky uprchlíků. Zatímco proti Ukrajincům prý nic nemá, protože chtějí pracovat, zatímco ti muslimští si přichází pro dávky. Na jeho slova ostře zareagoval novinář a reportér pořadu České televize Reportéři ČT Jan Moláček, který o uprchlické problematice natáčí.

Přidejte svůj názor 92 komentářů

Muslim
doporučujeme

Moláček na sociálních sítích nejprve komentuje postavu Miloše Zemana obecně. „Říká se, že všechno zlé je k něčemu dobré, a vývoj v úřadu Prezidenta ČR to hezky ukazuje. Před pár lety, když byl na vrcholu prezidentské moci Václav Klaus, bych nedokázal odpovědět na otázku, k čemu je jeho působení ve funkci dobré. Považoval jsem ho prostě za kouli na noze České republiky, která ji na cestě od komunismu k pevnému zakořenění ve svobodném světě strhává zpět. Paradoxně na cestě, na jejímž začátku nám VK naopak pomohl nebloudit," vysvětluje na Faceooku novinář.

Psali jsme:  

Po několika letech je to ale trochu jinak. „Dnes, kdy Hrad obývá Miloš Zeman, jsem ale VK za jedno vděčný. Díky němu jsme se naučili žít s tím, že prezident je součástí problému a ne řešení, nečekáme z Hradu pomoc a podporu pozitivních věcí, nejvyšší úřad jsme si dali do závorky jako konstantní zápornou veličinu, s níž nelze dělat nic jiného než s ní v každé rovnici dopředu počítat," píše Moláček.

„Zatím Zemanovy útoky na hodnoty, s nimiž stojí a padá naše svoboda a demokracie, celkem přežíváme - nebylo by to o mnoho horší, kdybychom za sebou neměli deset let s VK? Ale odpověď na otázku, k čemu je dobré Zemanovo pojetí prezidentské funkce, po mně opravdu nechtějte," uvedl.

Zaujala ho také prezidentova slova, která ve středu pronesl v Olomouckém kraji a která se týkala uprchlíků. „Zemanovo 'Muslimové nechtějí pracovat, ti by chtěli sociální dávky' je odpudivá dehumanizace skupiny lidí na základě jejich vyznání přesně ve stylu nacistů 30. let. Každý má právo být posuzován na základě svého vlastního, individuálního konání a ne podle své barvy pleti či víry - to je alfa a omega našeho, západního vnímání lidských práv, které má kořeny v křesťanském principu jedinečnosti každé lidské bytosti," připomíná Moláček.

Slova Zemana považuje v určitém směru za armující. „To, že hlava státu toto právo skupině lidských bytostí upírá, je extrémně nebezpečné. Navíc je to v tomto případě taky neskutečně hloupé. Troufnu si odhadnout, že velká většina muslimů na světě žije v podmínkách, v nichž musí pracovat tak tvrdě, že se o tom prezidentu Zemanovi ani nesnilo," dodal ostře reportér.

Loading...
Vstupte do diskuze (92)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama