Konvička se omlouvá. Co ho k tomu přimělo?

Praha – Advokátka Klára Samková svým středečním vystoupením na semináři „Máme se bát islámu?", který se uskutečnil v prostorách Poslanecké sněmovny, vyvolala velký poprask. Někdo ale její slova velmi ocenil. Šéf Bloku proti islámu, který nedávno advokátku ze svých řad vyloučil, se jí za tento krok díky jejímu vystoupení omluvil.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Marek Černoch a Martin Konvička na demonstraci proti uprchlíkům
doporučujeme

Samková do BPI vstoupila poté, co byla vyloučena z Úsvitu. V březnu však byla vbyloučena také z Bloku. „Protože Blok doposud evidentně neinformoval o tom, že jsme byla z tohoto sdružení vyloučena, sděluji nyní všem, že jsem byla ke dni 11. 3. 2016 vyloučena pro jeho údajné poškozování na veřejnosti," napsala tehdy Samková na sociálních sítích.

Psali jsme:  

Mluvčí BPI David Štěpán pak serveru Aktuálně,cz dodal, že advokátka měla spory také se šéfem skupiny Martinem Konvičkou. Toho Samková zastupovala, když byl obviněn z trestného činu podněcování nenávisti. Nakonec ji vyměnil, dělala prý totiž věci, které „nebyly košer", údajně třeba zveřejnila některé věci o kauze, které zveřejňovat neměla.

Jak se teď zdá, je válečná sekyra – alespoň z Konvičkovy strany – zakopána. Šéf BPI po vystoupení Samkové na semináři zveřejnil prohlášení, ve kterém se jí za vyloučení omlouvá. „Rozhodné vystoupení JUDr. Samkové v Poslanecké sněmovně ukázalo, že její postoj k islámské expanzi je autentický a upřímný. Je naprosto na místě, abych se jí omluvil za vyloučení z Bloku proti islámu, které jsem začátkem roku sám inicioval," uvádí Konvička.

„Snad pochopí, že celá ta nešťastná aféra byla výsledkem tlaků ze strany těch, kteří se už tehdy snažili zúžit manévrovací prostor Bloku a kteří dnes zakládají všelijaké trucprojekty v podobě Bloků proti islamizaci či islámismu. Nepřítelem přitom zůstává islám jako takový a každý, kdo je ochoten nazvat věci pravými jmény, je v řadách Bloku proti islámu vítán," dodal šéf BPI.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama