Expremiér Topolánek křtí svou knihu. Bez Dalíka, zato s Kalouskem a Tluchořem

Praha - Bývalý premiér a předseda ODS Mirek Topolánek křtí ve čtvrtek v centru Prahy svou knihu Hlavně se neposrat. V ní vzpomíná na svá léta před tím, než se stal předsedou ODS, než v roce 2006 vyhrál parlamentní volby, na svá léta v čele vlády a na období po svém odchodu ze Strakovy akademie.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Mirek Topolánek, od září 2011 předseda výkonné rady Teplárenského sdružení ČR a od října 2011 předseda dozorčí rady Elektrárny Opatovice.
doporučujeme

Na křest dorazí i známé osobnosti české politické scény, mimo jiných bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Říman nebo předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Oba dva v Topolánkově knize plní roli patronů konkrétních kapitol, ve kterých Topolánek shrnuje své působení v politice.

Miroslav Kalousek je jedním z mála politiků, které Topolánek v knize hodnotí kladně." Pro některé démon, pro mne a doufám, že pro mnoho dalších – poslední skutečný český politik, rétor s dokonalou pamětí, geniální glosátor a mistr politické zkratky, brilantních intrik a schopnosti přežít," napsal Topolánek o Kalouskovi, který byl v jeho 2. vládě ministrem financí.

Topolánkovy paměti mají přes 500 stran. Kniha je složená především z jeho starších komentářů v tisku a z přepisů proslovů, které někdejší český premiér pronášel. Jednotlivé texty pak Topolánek ostře glosuje.

V glosách se pouští do svých někdejších rivalů, ať už předsedů ČSSD Špidly, Grosse a Paroubka, rebelů v ODS vedených Vlastimilem Tlustým nebo Topolánkova nástupce Jana Fischera. Toho Topolánek onačil za "želé".

"Nenosím si křivdu s sebou a jsem člověk, který odpustil všem. Fischerovi nikdy. Nikdo mě nikdy tak nepoškodil, neponížil a nepodrazil jako on. On to ví. Já také. Jediný, kdo by ho mohl překonat, je Andrej," naráží Topolánek na současného ministra financí Andreje Babiše, na němž ve své knize také nenechal niť suchou.

Za patrona jedné z kapitol ve své knize chtěl Topolánek svého blízkého přítele Marka Dalíka. Známý lobbista ale odmítl. Za korupci byl totiž, zatím nepravomocně, odsouzen k pětiletému vězení. "Dalík se stává rituální obětí naprosto bezprecedentního justičního zločinu!" rozčiloval se ve své knize Topolánek.

Dalík nedorazil ani na křest knihy. Toho se vedle Kalouska a Římana zúčastnili třeba bývalý děkan Národohospodářské fakulty VŠE a někdejší člen Národní ekonomické rady vlády Jiří Schwarz nebo Topolánkův autor proslovů Martin Schmarcz. Nebo bývalý předseda poslaneckého klubu ODS Petr Tluchoř.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama