Muslimové vrací úder. Takto se pustili do Samkové

Praha – Advokátka Klára Samková vyvolala svým projevem, ve kterém na semináři na půdě Poslanecké sněmovny nazvala islám „zločineckou ideologií“ a srovnala jej s nacismem či fašismem. Na její slova zareagovalo prohlášením Ústředí muslimských obcí ČR, které připomnělo, že s ním advokátka kdysi spolupracovala.

Přidejte svůj názor 185 komentářů

Klára Samková /TOP 09/
doporučujeme

„Islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus. Je státní zločinnou a zločineckou ideologií," uvedla v projevu na semináři s názvem „Máme se bát islámu?" advokátka. Kvůli jejím slovům akci opustil třeba turecký velvyslanec.

Psali jsme:  

Na její vystoupení zareagovalo také Ústředí muslimských obcí, které jeho jménem vydal Muneeb Alrawi a zveřejnil server islamonline.sk. V něm se zástupce muslimů vrací nejen k slovům Samkové, ale také dalšího kritika islámu a spisovatele Benjamina Kurase.

„Jsme otevřeni veškerým debatám, které prohlubují vztahy s veřejností. Rádi se účastníme diskuzí, protože odbourávají předsudky a nepřátelství. Tyto diskuze však musí probíhat na úrovni, ve vší slušnosti a v ovzduší tolerance. Nikoli tedy propagandou a urážením. Mrzí nás, že tato debata klesla právě na takovou úroveň. Někteří řečníci převzali xenofobní rétoriku, která jistě poškozuje pověst České republiky," uvedl v prohlášení Alrawi.

Muslimové si podle něj uvědomují, že vyřčené slovní útoky nesměřovaly pouze na ně, ale na „každého demokraticky smýšlejícího občana, který ctí hodnoty tolerance a respektu". „Nechceme ani pomyslet, co by se stalo, kdyby se podobně nenávistní lidé jednoho dne chopili v naší republice moci. Pan Benjamin Kuras je již dlouhou dobu našim oponentem. Neustále opakuje tvrzení, že integrace muslimů v západní Evropě selhala. Přitom pravě v zemi, kde pan Kuras strávil velkou část svého života a ve které dodnes částečně žije, se primátorem Londýna, tedy hlavního města Velké Británie a zároveň největšího evropského města, stal britský muslim. Pokud právě toto není jeden z důkazů pozitivní integrace a ztotožnění se muslimů s demokratickými principy, pak už skutečně nevíme, co jiného by to mohlo dokázat," uvádí muslimové.

„Avšak navzdory všem těmto svým tvrzením je i pan Kuras ve svých názorech konzistentnější a nepřekračuje při objasňování svých postojů meze normální a obvyklé při demokratické diskusi. Na rozdíl od něj JUDr. Samková, která, jak je známo, během své kariéry změnila několik politických stran, právě v této debatě ze dne 18. 5. 2016 označila islám za ideologii podobnou nacizmu a fašizmu, proti které je třeba bojovat a kterou je třeba zničit," připomíná projev Samkové Alrawi.

Uvádí také, že právě Samková kdysi s muslimy spolupracovala. „Sama však před lety nejednou, jak osobně tak i skrze svou advokátní kancelář, poskytla právní pomoc a rady ve velmi důležitých záležitostech i Islámské nadaci v Praze. Toto však není vše. Paradoxně a na rozdíl od jejího postoje k muslimům a islámu, tehdy se Dr. Samková zřekla i nároků na odměny a služby poskytla zcela zadarmo, pouze ze 'sympatie' k organizaci, která se k Islámu hlásí už přímo ve svém názvu. Pokud si tedy stojí za svým přirovnáním islámu k totalitním diktaturám evropských dějin, měla by odsoudit samu sebe za sympatie k protidemokratickému hnutí," pustil se do ní zástupce muslimů.

„Tážeme se, a možná si tuto otázku nepokládáme my sami – do jaké míry si může volič být jist, že její postoj je tentokrát tím pravdivým a konečným? Jsme přesvědčeni, že pro podobné typy zkrachovalých politiků a političek se islám stal jen odrazovým můstkem k získání politických bodů. Závěrem našeho vyjádření ještě jednou ujišťujeme, že skutečně vítáme každou přínosnou diskuzi a konstruktivní debatu, postavenou na principech úcty a respektu, s cílem odbourávání předsudků a bariér mezi lidmi," dodává ostře Alrawi.

Loading...
Vstupte do diskuze (185)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama