Policie zasahovala kvůli bombě na Klinice, pak ji předala státu

Praha - Pražská policie prohledávala kvůli nahlášené bombě sociální centrum Klinika na pražském Žižkově. Poté předala budovu na pražském Žižkově oprávněnému vlastníkovi.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Tím je Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). ČTK to řekl mluvčí policie Tomáš Hulan. Aktivisti, kteří objekt užívali podle ÚZSVM bez platné nájemní smlouvy, museli budovu odpoledne opustit kvůli nahlášené bombě. Nástražný systém policejní pyrotechnici nenašli.

Podle Hulana policie disponuje písemností vydanou Obvodním soudem pro Prahu 3, ze které je zřejmé, že oprávněným vlastníkem je ÚZSVM. "Na základě této písemnosti my si nemůžeme vybírat, komu nemovitost předáme, ale musíme jednoznačně respektovat toto rozhodnutí justičního orgánu," uvedl Hulan. Proto objekt po skončení pyrotechnické prohlídky předali zástupcům ÚZSVM.

Představitelé centra uvedli poté na twitteru, že Klinika byla vyklizena protiprávně. "Policejní stát je tu," napsali na sociální síti. Aktivisti se již během kontroly obávali, že se do budovy nebudou moci vrátit.

"Doufáme, že to policie nevyužije k tomu, abychom se nesměli vrátit," řekl ČTK zástupce Kliniky Jakub Ort. Podle názoru aktivistů soud ještě nerozhodl o platnosti smlouvy o pronájmu, mají tudíž nárok budovu užívat, míní.

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama