Turecký velvyslanec pro EZ promluvil o Samkové. A nebere si servítky

Praha – Advokátka Klára Samková minulý týden pobouřila nejen tureckého velvyslance, když na semináři v Poslanecké sněmovně označila islám za zločineckou ideologii a toto náboženství přirovnala k fašismu nebo nacismu. Server EuroZprávy.cz získal vyjádření tureckého velvyslance Ahmeta Necati Bigalıho.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Klára Samková /TOP 09/
doporučujeme

„Urážlivá slova této osoby, Kláry Samkové, jsou otřesná a naprosto nepřijatelná. Nikdo nemá právo rouhat se proti jakémukoliv jinému náboženství, a jde o zločin podle evropských i mezinárodních rámců práva, stejně jako podle české legislativy. Toto nemá nic společného se svobodou projevu. Tento nenávistný projev ukazuje alarmující úroveň islamofobie v této zemi. Doufám, že příslušné české soudní orgány zahájí potřebná opatření proti této trestné činnosti," uvedl turecký velvyslanec v reakci, kterou má server EuroZprávy.cz k dispozici.

Psali jsme:  

Bigali zároveň dodává, že je velmi nešťastné, že tato slova zazněla právě na půdě Poslanecké sněmovny, tedy místa, kde působí nejvyšší představitelé země. „Myslím, že zástupce ANO Zdeněk Soukup nese částečně zodpovědnost, protože akci organizoval. On měl prověřit pozadí zúčastněných osob," myslí si zástupce Ankary v Praze.

Psali jsme:  

„Už sám název fóra 'Máme se bát islámu?' je velmi provokativní. Islám je poslední z monoteistických náboženství, které zahrnuje i ty předchozí. Stejně absurdní by bylo uspořádat seminář s názvem 'Měli bychom se bát křesťanství?' Stejně jako v mnoha zemích Evropy, roste islamofobie v České republice, což nás velmi znepokojuje. Domníváme se, že orgány by měly přijmout nezbytná opatření s cílem zabránit této pohromě. V tomto ohledu očekáváme, že příslušné orgány učiní prohlášení odsuzující tento trend a zdůrazní toxickou povahu islamofobie a to, že ohrožuje sociální harmonii," dodal Bigali.

Loading...
Vstupte do diskuze (31)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama