Souboj o dalšího prezidenta? Dáváte polibek smrti, vzkázal Ovčáček iniciativě Peloton. A hned přišla reakce

Praha – V sobotu byla oficiálně představena iniciativa Peloton, která byla založena v Kroměříži. Iniciativa už vydala tzv. Kroměřížskou výzvu, jejíž součástí je strategie pro prezidentskou volbu v roce 2018. skupina se vymezuje především proti stávajícímu prezidentovi Miloši Zemanovi. Jeho mluvčí Jiří Ovčáček už projekt zkritizoval. A reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Mezi zakladatele iniciativy patří hudebník a někdejší politik Michael Kocáb a několik osobností z politiky a veřejného života. Signatáři Kroměřížské výzvy tvrdí, že v Česku jsou opět ohroženy hodnoty svobody a demokracie. „Čelíme dnes nebezpečí zvratu od demokratického vývoje k autoritativní formě vlády populistů a posunu naší země do sféry vlivu nedemokratických režimů, jež neuznávají hodnoty svobody a lidské důstojnosti," stojí v dokumentu.

Psali jsme:  

Skupina chce také podporovat ty prezidentské kandidáty, mezi jejichž priority patří spolupráce v rámci Evropské unie nebo větší zakotvení země v NATO. Kroměřížskou výzvu zatím podepsalo několik desítek lidí včetně osobností z politiky a veřejného života. Mezi příznivce projektu patří třeba bývalý senátor a rektor Univerzity Palackého v Olomouci profesor Josef Jařab, advokátka a někdejší poslankyně či náměstkyně ministryně spravedlnosti Hana Marvanová, advokát Jan Kalvoda, senátor Zdeněk Papoušek (nestraník) či senátorka a bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová (za SZ).

Skupinu Peloton už okomentoval také Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. „Podpora od této výzvy bude pro vybrané prezidentské kandidáty polibkem smrti. Prostě výhoda pro občany. Pokud někoho podpoří iniciativa Peleton, je to jasné potvrzení, že jde o nevolitelného prezidentského kandidáta," rýpnul si na sociálních sítích.

Na jeho slova však obratem zareagovali zástupci iniciativy. „Děkujeme Jiřímu Ovčáčkovi za jeho vyjádření na adresu Kroměřížské výzvy a iniciativy Peloton, které chápeme naopak jako 'polibek života' pro naši iniciativu. V mnoha lidech totiž posílí přesvědčení, že jde o dobrou věc. Zároveň litujeme, že současný prezident Miloš Zeman si od počátku oškliví podporu společenství, které by ho podpořilo jako každého jiného, pokud by splňoval kritéria demokratického a slušného prezidenta. Přejeme Miloši Zemanovi do budoucna více sebedůvěry a jsme přesvědčeni, že pokud by na sobě začal intenzivně pracovat, i on by třeba mohl v Pelotonu kandidátů nakonec uspět," vzkazují současné hlavě státu zástupci Pelotonu.

Loading...
Vstupte do diskuze (37)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama