Samková se po slovech o islámu dočkala nečekaného překvapení

Praha - Advokátka Klára Samková v rámci semináře "Máme se bát islámu?" vystoupila s projevem tak ostrým, že prostory Poslanecké sněmovny, kde se akce odehrávala, opustil turecký velvyslanec. Celá věc má dohru na České advokátní komoře, na právničku byla totiž podána stížnost.

Přidejte svůj názor 25 komentářů

Klára Samková
doporučujeme

Samková hned úvodem svého proslovu odpověděla na otázku, jestli se máme bát islámu. Podle ní nikoliv, ale máme s ním bojovat podobně jako se všemi totalitními režimy. "Bojovat a zvítězit, jednou provždy zamezit jeho šíření a označit ho za zločinnou ideologii," řekla Samková.

"Islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus. Je státní zločinnou a zločineckou ideologií," pokračovala advokátka. Její slova ale řada lidí nevydržela a odešla. Prostory Sněmovny opustili zástupci ambasád muslimských zemí a zejména turecký velvyslanec Ahmet Necati Bigali.

Samková se ale nenechala zastavit. "Jste na cestě vrahů, nezbude nic, název vašeho náboženství bude vyslovován s odporem," pokračovala ostře Samková. Projev byl tak ostrý, že jej musel zastavit moderátor diskuse Martin Švehla s tím, že její výroky překračují hranice. To se Samkové nelíbilo, podle Švehly ale nešlo jen o vyjádření názoru, ale o propagandu.

Psali jsme:  

Ostrý projev má nyní dohru. Samkové totiž přišla žádost České advokátní komory, aby se vyjádřila ke svému projevu v Poslanecké sněmovně. "Stížnost ze své iniciativy zahájil a podal k prošetření tajemník České advokátní komory, JUDr. Ladislav Krym. Z této stížnosti podle mého názoru vyplývá, že Česká advokátní komora je toho názoru, že její vnitrostavovské předpisy, interpretované státní úřadem, totiž právě Českou advokátní komorou, jsou nad Ústavu ČR, na kterou jsem ve své řeči odkazovala. A že je možné proti svobodě slova zasáhnout i tehdy, pakliže jsou pronesena na parlamentní půdě... Což je asi tak vše, co mohu k dané věci České advokátní komoře napsat..." uvedla k tomu na sociální síti advokátka.

Loading...
Témata: Samkova, Klara
Vstupte do diskuze (25)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama