Janek Ledecký o migrantech: Politici museli zešílet. A Merkelová se strašně mýlí

Praha – Zpěvák Janek Ledecký v rozhovoru pro čtvrteční přílohu Mladé Fronty Dnes přiznává, že je spíše fatalista a tak se kvůli migrantům a teroristům příliš cestovat nebojí. Když však jeho dcera Ester v březnu - jen několik dní po bombovém útoku v Istanbulu - odjela do Turecka, nervózní byl. Terorismus podle něj ovlivňuje naši budoucnost a další generace to podle něj bude mít ještě horší.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto
doporučujeme

„Pokud někdo tvrdí, že poslední teroristické útoky nemají nic společného s migrační vlnou, protože je spáchali lidé, kteří se narodili v Belgii či ve Francii a pochází už z druhé generace usazených migrantů, tak říkám: No to mě tedy neuklidňuje. Protože je evidentní, že za dvacet let bude v Evropě té nové generace ne stokrát, ale tisíckrát víc," vysvětluje Ledecký.

„To, co se děje, přece ovlivňuje naši budoucnost. Naše generace to asi ještě nějak doklepe v Evropě, jak ji známe. Ale naše děti už zažijí něco úplně jiného," myslí si.

Nesouhlasí prý ani s tím, že je Česko schopno přijmout 80 tisíc běženců ročně. „A to je právě ten strašný omyl paní Merkelové, která problém migrace zúžila jen na ekonomickou otázku, Současná vlna nemá nic společného s vlnou gastarbeiterů, pracovních sil zejména z Turecka, která v šedesátých letech byla pro německou ekonomiku přínosem," vysvětluje zpěvák s tím, že tito lidé chtěli pracovat a vydělávat.

To se prý ale 90 procent současných příchozích netýká. „A je jich tisíckrát víc než tenkrát. Takže mám pocit, že politici museli zešílet, protože to nikdo není ochoten ani pojmenovat," tvrdí.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama