Harapes o kandidatuře do Senátu: Klidně to budu dělat zadarmo

Praha - Hostem pořadu Vaše téma byl herec, tanečník a kandidát do Senátu Vlastimil Harapes. A právě o jeho kandidatuře a politice hovořil s moderátorkou Michaelou Šmídovou nejvíce.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Třetí celostátní sněm hnutí ANO
doporučujeme

Tanečník Vlastimil Harapes se rozhodl za hnutí ANO kandidovat do Senátu. Toho, že by byl jen reklamní tváří, se nebojí. "To se ještě ukáže, až budou volby. Byl jsem ale ubezpečen, že hnutí ANO nikoho na kulturu nemá a bylo by dobře, kdyby někoho měli," uvedl Harapes.

Senát je podle něj zdravá a vážená instituce. "Myslím, že je to taková rada starších, jsou to uvážliví lidé. Oni musí posoudit, co je dobré a co ne. Nemyslím si, že by to byla zbytečná instituce, kde se jen berou peníze. Já to budu klidně dělat zadarmo," řekl tanečník.

Hnutí ANO v čele s ministrem financí Andrejem Babišem tvrdí, že nejsou politiky. Jak na tom bude Harapes, pokud ho zvolí? "Politikem se nestanu, ani bych takovou nálepku mít nechtěl. Jestli něčím můžu přispět, je to zdravý rozum a vlastní názor," prohlásil oblíbený baleťák.

"U nás se říká, že správný umělec má mít rád umění v sobě, ne sebe v umění. A pro politiky by to mělo platit dvojnásob, protože to je takové divadlo. A také tam jasně vidíte, kdo se předvádí," doplnil Harapes.

Konkrétní plán zatím kandidát do Senátu nemá. "Ani jsem si neuvědomil, jaká to bude práce. Zatím o tom moc nevím, teprv začínám a dosud jsem se zajímal o jiné oblasti. Budu se teď muset soustředit tímto směrem, více sledovat dění," sdělil tanečník a učitel.

A co by chtěl do politiky přinést? "Upřímnost, otevřenost, rychlé řešení problému. Myslím, že všechno je diplomacie. Pokud se lidé budou chtít domluvit, domluví se," dodal Harapes.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Cenzura v Česku? Známý právník prozradil, co se u nás děje

13.08.2019 14:47 Není to tak dávno, co ústavního právníka Pavla Hasenkopfa sociální síť facebook zablokovala. Nyní…

Meteorický roj Perseid: Dnes v noci můžete sledovat nebeskou podívanou

12.08.2019 00:42 Lidé dnes mohou na noční obloze pozorovat padající hvězdy. Z dnešní noci na úterý vyvrcholí…

Nejmladší šéfkuchař, porotce Masterchef a nejznámější farář, přesto Polák,…

10.08.2019 17:54 ROZHOVOR - Milý rozhovor o tom, když se jednoho letního podvečera, na jednom mimořádném letním…

Televizní pořad Jiřího Ovčáčka dostal název. Jak se bude talkshow jmenovat?

09.08.2019 16:19 Aktualizováno Diskuzní pořad hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, na který před několika dny upozornil server…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama