Bolševici, manipulace... Bloku proti islámu se rozpadá, delegáti odešli

Praha - Skupina delegátů z několika krajů dnes opustila sněm Bloku proti islámu (BPI). Stěžuje si na "bolševické praktiky", manipulace vedení při vstupu na jednání či svévolné změny delegátů.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Prvomájová demonstrace Bloku proti islámu na Letné (1. května 2016)
doporučujeme

BPI má hlasovat o pokračování Martina Konvičky v pozici předsedy a probrat nedávné vypovězení smlouvy o spolupráci se stranou Úsvit - Národní koalice. Členové skupiny, která jednání opustila, ale chtějí pokračovat ve spolupráci s Úsvitem. Konvička dnes podle nich plánuje rozpuštění BPI a založení nového subjektu, kterému by nehrozily případné smluvní pokuty ze strany Úsvitu. Mluvčí BPI označil delagáty, kteří odešli, za pučisty, sněm podle něj pokračuje.

"Už u prezence nevpustili některé delegáty, svévolně vyměnili delegáty za náhradníky. Včera v 18 hodin nepřipustili na sněm delegáty z Libereckého kraje, potkával jsem lidi, které jsem neviděl už léta," řekl ČTK k rozhodnutí skupiny místopředseda pražské divize BPI Radek Nováček. Sjezd podle něj připomínal "bolševické schůze ze začátku 70. let".

Konvička má na dnešním sněmu v Praze obhajovat svůj post poté, co koncem dubna vypověděl smlouvu se stranou Úsvit - Národní koalice (ÚNK). Krok sice začátkem května potvrdila akční rada, ale BPI se kvůli tomu rozštěpil.

"Nebylo žádné tajemství, že v Bloku jsou dva různé názorové proudy," uvedl Nováček. Podle prohlášení odcházejících delegátů BPI zničili podvodníci a lobbisté. "Je po bloku," řekla ČTK předsedkyně pražské divize BPI Jana Borkovcová.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama