Nelíbí se vám to? Tak vymyslete něco lepšího nebo držte hubu! Bývalý politik se rozjel kvůli volbě prezidenta

Praha – Před několika dny byla v Kroměříži založena celostátní občanská iniciativa Peloton, který si klade za cíl podporovat při příští prezidentské volbě demokratické kandidáty. Skupina vydala takzvanou Kroměřížskou výzvu, která už vyvolala rozruch. Výzvu podepsal i český politik, vysokoškolský učitel, filosof a signatář Charty 77, někdejší předseda ODA a bývalý poslanec i senátor Daniel Kroupa. Ten teď kritikům výzvy a celé iniciativy poslal ostrý vzkaz.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Pražský hrad
doporučujeme

„Šestadvacet let jsme se přeli o to, jakou chceme svobodu a jakou demokracii. Nyní jsme se dostali do situace, kdy hrozí, že naše demokracie i svoboda budou ohroženy. Kroměřížská výzva je právě ten dokument, který se snaží probudit v naší veřejnosti zájem o věci veřejné, abychom tu svobodu a demokracii pro naši budoucnost zachránili," uvedl Kroupa k tomu, proč vlastně tento manifest podepsal.

Po zveřejnění výzvy se objevila celá řada kritiků, mezi nimi třeba mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček, který uvedl, že /podpora od této výzvy bude pro vybrané prezidentské kandidáty polibkem smrti". Právě jemu i dalším negativním hlasům teď Kroupa pře sociální sítě poslal velmi otevřený vzkaz.

„Lidé se mě ptají, proč jsem se v Kroměřížské výzvě spojil s notorickými aktivisty já, politický pasivista, který nehodlá kandidovat ani na prezidenta ani na poslance. Odpověď je prostá. Je to dosud nejlépe promyšlená a připravená iniciativa, která má potenciál změnit politické poměry," říká o celé snaze aktivistů.

„Jak? Nejprve vytváří po republice síť 'kruhů důvěry', složených z lidí podobného hodnotového zaměření, kteří se znají, mohou si důvěřovat a jsou ochotní něco dělat. Tak vznikne komunikační platforma, která umožní pelotonu prekých kandidátů v jednotlivých regionech prezentovat své názory a schopnosti oslovit s nimi širší veřejnost. Nu a nejúspěšnějšího z nich pak celá iniciativa podpoří ve volbách. A tím to skončí? Nemusí. O tom, co bude dál rozhodnou členové," popisuje Kroupa jak by celá věc vypadala v praxi.

„Možná, že se v průběhu vítězné či prohrané kampaně vynoří noví političtí lídři schopní vytvořit nové politické hnutí či stranu, nebo podpořit některou ze stávajících. Takovým rád pomůžu, pokud budou sdílet hodnoty svobodné a demokratické společnosti. Už jsem pro ně napsal manifest! A pro ty, kterým se Kroměřížšská výzva nelíbí mám také radu: vymyslete a vytvořte něco lepšího. Nebo držte hubu!" poslal kritikům poměrně drsný vzkaz Kroupa.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Michal Horáček: Máme tu blok Babiš-Zeman a prezident je silnější. Možná…

22.08.2019 10:05 Michal Hašek byl v době prezidentské kampaně velmi aktivní, na rozdíl od dalších neúspěšných…

Jan Hrušínský o roce 1968: Po silnici se valily tanky s ozbrojenými Rusáky…

22.08.2019 09:09 Se vzpomínkou na 21. srpen 1968 se podělil také herec a principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský.…

Eva Holubová se naštvala na voliče Babiše: Mají zdevastovaný mozky. Naše…

21.08.2019 22:47 Aktualizováno Herečka Eva Holubová patří k hlasitým kritikům premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana.…

Náhražka hamburgeru z hrachu obsahuje 20 složek, stojí 200 korun

21.08.2019 18:21 Veganská náhražka hamburgeru Beyond Burger vyrobená americkou firmou Beyond Meat hlavně z hrachu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama