Nechtít uprchlíky je jako nechtít déšť? Možný prezidentský kandidát Horáček se zděsil

Praha - Skladatel a textař Michal Horáček, o němž se mluví jako o možném kandidátu na prezidenta republiky v příštích volbách, se pozastavil nad tím, že ve světě je až 60 milionů uprchlíků. Odpůrci migrace jsou podle něj jako odpůrci deště.

Přidejte svůj názor 227 komentářů

Skladatel a textař Michal Horáček

"Prezident zejména, po mém soudu, nemá přispívat, aby se rozdělovala... Nicméně pan prezident Zeman není jediný, kdo společnost rozdělil," tvrdí Horáček s odkazem na uprchlickou krizi. Serveru Blesk.cz také řekl,že je důležité zachovat si rozdílné názory ve společnosti, už jen proto, že lidé žijí v různých podmínkách a mají různé charaktery, ale i zájmy a sny.

"Nesmí se ale rozdělit to, že máme pořád na mysli blaho České republiky, to znamená naši prosperitu, naši svobodu a svobodu a prosperitu našich dětí a vnuků. Jestli se jednou vykopou příkopy, které jsou obtížně zase k zakopání, je to moc špatně. Obávám se, že se to skutečně děje," dodal Horáček.

Sám sebe se následně zeptal: Co to je odpůrce migrace? "To je něco jako odpůrce deště. Mohu stokrát říkat: To nechci! Nechci déšť! Ale on je, prší. Stejně tak se stalo, že vlivem válek, rozvrácených států, sucha a spousty dalších okolností se 60 milionů lidí dalo do pohybu. My to vidíme z evropského hlediska, ale z toho širšího je to tak, že 60 milionů lidí opustilo své domovy a posunuli se jinam," prozradil Blesku Horáček.

Horáček také dříve uvedl, že se mu nelíbí, jak Zeman funkci hlavu státu pojal. "On zvláštním způsobem narušuje smysl výkonu té prezidentské funkce, neboť jako by dělá vlastní politiku, která je jiná než-li politika vlády, opírající se o smlouvy s našimi důležitými spojenci, kteří garantují vůbec naši existenci," tvrdí textař.

Vstupte do diskuze (227)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Faltýnek junior skončí na Krymu? Češi vtipkují o nové kauze, přidal se i…

11.03.2019 16:46 Kauza kolem předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, Kapsche, Faltýnkova syna Jiřího a…

Kraus se pustil do pirátského poslance Michálka. Vysmál se mu před celým…

08.03.2019 09:24 Moderátor Jan Kraus se ve své show pořádně navezl do pirátského poslance Jakuba Michálka, které…

Čtyři tuny polského masa plné salmonely. Většinu závadného masa už Češi…

06.03.2019 19:48 V lounském skladu Petr Novotný - Gastroplus, kde se minulý týden našla salmonela v polské zásilce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama