Tupost, ignorance, trapnost, hýkání. Známý bojovník proti islámu to pěkně schytal. A pak napsal...

Praha – Velkou pozornost vyvolala akce Martina Konvičky a jeho příznivců před brněnskou mešitou. Jeho nově založená Iniciativa, která navazuje na rozpuštěný Blok proti islámu, v úterý pořádala oslavu konce ramadánu počesku. Největší kontroverze vyvolalo veřejné pálení Koránu. Akci okomentoval i novinář a reportér České televize Jan Moláček. A reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Martin Konvička

Moláček na svém facebookovém profilu uvedl, že do jisté míry chápe zdrženlivost Jihočeské univerzity vůči panu Konvičkovi. Právě na ní známý bojovník proti islámu působí jako pedagog. „I když si myslím, že nejpozději v úterý odpoledne měl přetéct i její - značně objemný - pohár trpělivosti. Koho ale nechápu vůbec, jsou jeho studenti," přiznává.

Psali jsme:  

Podivuje se nad tím, že jsou opravdu ochotní sedět v posluchárně „tváří v tvář někomu, koho viděli bořit veškeré myslitelné meze trapnosti na akci, kde bylo oplzlé hýkání nad chuděrkami ve spodním prádle předehrou k ještě ubožejšímu (pokud je to vůbec možné) pokusu zapsat se do dějin jako ten, komu se skutečně podařilo vyprovokovat násilí a krveprolití."

„Nedokážu si představit, že bych jako univerzitní student byl ochoten vyslechnout byť jednu jedinou další přednášku či seminář s někým, kdo nachází inspiraci v rituálu pálení knih - této odvěké oslavě tuposti a ignorance oblíbené ve všech režimech, které tupost a ignoranci vzývaly coby vrcholnou ctnost," přiznává novinář.

Chápe prý, že se akademičtí funkcionáři chtějí vyhnout únavnému sporu o to, „co je ještě legitimní politická činnost a jaké minimum důstojnosti by univerzitní vyučující měl na veřejnosti zachovávat, ale od rebelského a svobodomyslného studentského živlu bych smířlivost vůči něčemu takovému nečekal".

„Nevím, jestli mám mezi přáteli či sledujícími někoho, koho se to týká, ale fakt by mě moc zajímalo, jestli to opravdu studenti a studentky berou tak odevzdaně, jak se zvenčí zdá," ptal se na konec Moláček.

Kritických slov si brzy všiml i sám Konvička. Moláčkův text okomentoval slovy: „Tak ten hučí jak piliňáky ..."

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemětřesení v ČT? Pryč s Václavem Moravcem, je vyhořelý. Po nedělním…

15.10.2018 22:09 Aktualizováno V nedělních Otázkách Václava Moravce diskutovali předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který neuspěl…

Slabošství, bezcharakternost, intrikánsví. TOP 09 je sliz a bláto, udeřil…

15.10.2018 12:40 Režisér Jan Hřebejk v nedávných komunálních volbách zabodoval, uspěl na Praze 5 a dostal se do…

Kvůli silnému větru stojí část lanovky na Sněžku

14.10.2018 15:27 Kvůli silnému větru byla dnes uzavřena horní část lanové dráhy na Sněžku. V provozu zůstává dolní…

Za první rok se do účtenkové loterie zapojilo 800 tisíc lidí

14.10.2018 10:47 Do účtenkové loterie k elektronické evidenci tržeb (EET) se za dobu jejího fungování od loňského…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama