Paulczynski: Romové v sobě

Praha - Nejlépe by bylo, kdyby se Ti moudřejší a vzdělaní Romové dokázali domluvit mezi sebou, říká Paulczynski.

doporučujeme

Na svém blogu na Aktuálně se rozhořčuje známý romský aktivista pan Holomek, předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě, že se s ním nesešel premiér Nečas.

Touhu po setkání projevil pan Holomek poté, co podle něho slíbil premiér přijetí jiného romského aktivisty pana Veselého. Ve skutečnosti se pan premiér nesešel ani s jedním. Protože oněch obskurních romských spolků mlsně pokukujících po různých dotacích je tolik, že by pan premiér nedělal nic jiného, než se scházel s Romy.

Nejlépe by bylo, kdyby se Ti moudřejší a vzdělaní Romové dokázali domluvit mezi sebou a vytvořili jeden spolek, který by mohl romské problematice pomoci více, než když se jejich předáci žárlivě mezi sebou hlídají. A celé etnikum se mezitím propadá stále hlouběji do svých problémů, které jim nepřivolává zlá většina, ale jenom a jenom oni sami svým naturelem a přístupem k životu.

Nu, budiž to věcí Romů samých, pokud svým způsobem života neobtěžují své okolí. Pana Holomka bych se však chtěl zeptat, co mu dává právo kritizovat předsedu vlády za to, jaké si vybírá poradce. Pan Holomek se totiž otírá o pana Romana Jocha. Činí tak slovy: "Jeho názory považujete za „čerstvé a podnětné". Při vší úctě a zdvořilosti Vám musím říci s vědomím toho, co o fungování demokracie vím, že jeho názory považuji naopak za staré a nepodnětné, ba dokonce už překračující únosný rámec fungování demokracie. Nikdo mu ty názory nebere, proč však zrovna on musí dělat premiérovi poradce?"

A tak se ptám: Co je Vám pane Holomku po tom? Hleďte se raději postarat, aby jistá oblast v Brně přestala vypadat díky některým lidem romského etnika tak, že jí Brňané neřeknou jinak než Bronx. Muzeum romské kultury to totiž nezachrání. Bude to prospěšnější než žárlit na kolegu Veselého či radit premiérovi, koho si má vybrat za poradce.

Autor: Paulczynski.cz

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama