Chlapec se vrátil z tábora s podlitinami, prý ho ostatní bili

Rumburk - Policie v Rumburku začala vyšetřovat případ údajné šikany na dětském letním táboře v Krásné Lípě na Šluknovsku. Vedení tábora včera vyzvalo rodiče, aby si pro 7-miletého syna přijeli s tím, že není schopný udržet stolici. Když si ho vyzvedli, měl prý rozkousané ruce do krve a modřiny po těle. Rodičům se svěřil, že ho údajně starší chlapci bili a ponižovali.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Chlapec má modřiny na nohou i na břiše. Podle něj ho starší děti šikanovaly. "Já vám klidně ukážu do kamery, co mi udělali tady na noze. Koukejte se, ještě tady na kolenu a tady a tady mám ještě jelito," ukazoval reportérům TV Nova chlapec.

"Oni otevřeli dveře a vysypal se jim koš. Tak říkali, Smeťáku, ukliď ten koš, pak zase, vysypali to schválně. Fackovali mě, dávali mi pěstí a taky mě škrtili," popsal velmi těžké okamžiky chlapec. Před odjezdem na tábor byl prý v pohodě. "Těšil se, že pozná nový kamarády," uvedl chlapcův nevlastní otec.

Po třech dnech ale přišla změna. "Zazvonil telefon, že si mám přijet pro kluka, že se nám stále pokakává," popsala těžké okamžiky chlapcova matka. "Chlapec odcházel z důvodu toho, že on sám neudržel stolici 3x denně, kdy jsme ho museli koupat a prát mu jeho oblečení," vysvětlila důvody telefonátu vedoucí dětského tábora v Krásné Lípě Michaela Maule.

Chlapec pak rodičům začal popisovat, co musel snášet. " Furt mě kopali tvrdejma bačkorama a botaskama. Tak 6 jich na mě bylo. Měli z toho legraci a furt mi svítili do očí, když jsem spal," popsal chvíle hrůzy malý chlapec.

"Si z něj dělali otloukánka a vedoucí si toho nevšimli," stěžoval si nevlastní otec. "Já můžu bejt ráda, že se mi dítě vrátilo živý," shrnula celou situaci matka dítěte. Podle vedoucí tábora byly konflikty mezi dětmi vzájemné.

Místo zrovna klasický dětský letní tábor příliš nepřipomíná. Děti jsou tu ubytované v podkroví nejvyššího patra budovy. "Máme jednu společnou ložnici pro dívky a jednu společnou ložnici pro chlapce," popsala podobu ubytování Maule.

Chlapce dnes prohlédl lékař a pak se rodiče obrátili na policii. Rodiče se chystají podat trestní oznámení, i vedení tábora chce, aby byl celý případ prošetřen. "Já vám nedokážu říct, jestli to šlo podchytit nebo nešlo podchytit, protože ten tábor trval teprve 5 dní," komentovala případ Maule.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zoo Brno láká návštěvníky na tyhle krásné korsaky

14.06.2019 12:56 Návštěvníci brněnské zoo se mohou těšit na korsaky - drobné lišky ze Střední Asie, které zoo…

IGNIS BRUNENSIS 2019: Husí kůže z norského ohňostroje v Brně

12.06.2019 23:43 Na závěr hlavní soutěže festivalu Starobrno Ignis Brunensis 2019 předvedli svoji ohňostrojnou show…

Důchodci v nebezpečí? Už tento týden jim hrozí vážné problémy kvůli počasí

11.06.2019 22:21 Aktualizováno Česko má před sebou řadu dalších tropických dní, které mohou uškodit zejména seniorům a starším…

IGNIS BRUNENSIS 2019: Filipínští Platinum Fireworks s jazzovým ohňostrojem…

09.06.2019 08:41 Filipínský ohňostroj rozzářil Brněnskou přehradu. Jako druzí se v hlavní soutěži festivalu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama