Kontroverzní bývalý šéf třebíčské nemocnice získal vysoký post v NKÚ

Praha - Za jeho vedení se "podařilo" lidem v třebíčské nemocnici vyměnit novorozence. A nyní získává Petr Mayer nový manažerský post: od pondělí bude šéfovat personalistice Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), píše v sobotním vydání deník MF DNES.

Ilustrační fotografie

Bývalý ředitel třebíčské nemocnice získal post bez výběrového řízení. Kontroverzního ředitele nemocnice, který se postiženým rodinám dlouho zdráhal omluvit, si najal neméně kontroverzní prezident NKÚ František Dohnal, uvádí MF DNES.

Oba muži se znají: v roce 2003 si Dohnal, tehdy hejtman Vysočiny, přivedl Mayera coby krizového manažera do třebíčské nemocnice. A před pár dny nastoupil jako Dohnalův poradce, od pondělí už bude mít přímo manažerskou funkci. "Byl přijat s ohledem na jeho zkušenosti dlouholetého manažera a konzultanta v otázkách managementu," cituje MF DNES mluvčí NKÚ Radku Burketovou.

Na dotaz, zda na post proběhlo výběrové řízení, úřad neodpověděl. Podle informací MF DNES se ovšem Mayer dostal k funkci bez jakéhokoliv konkurzu. Takový postup se nelíbí řadě členů NKÚ, ti však nemohou do personálních záležitostí prezidenta zasahovat.

Témata: nkú

V Beskydech se objevila ledová socha Radegasta

17.06.2021 15:57 Jak lépe zadržovat vodu a vracet ji zpět do krajiny? Do boje o vodu v Beskydech vstoupila ledová…

V prvním čtvrtletí zemřelo v Česku 46.437 lidí, nejvíce v historii…

14.06.2021 18:04 Aktualizováno V letošním prvním čtvrtletí zemřelo v České republice 46.437 lidí. Jde o nejtragičtější čtvrtletí…

Skupina Ztohoven vysekala z řepky obřího Pacmana. Kvůli Babišovi

25.05.2021 14:17 Skupina Ztohoven se přihlásila k vysekání postavy Pacmana ze stejnojmenné počítačové hry v řepkovém…

Související:

Právě se děje