Nová kandidátka na českou prezidentku o sobě zase dala vědět. A její rodina se stydí

Praha – Aktivistka Jana Yngland Hrušková se proslavila svými videi na internetu, mnozí si ji pamatují také jako diskutující z pořadu Máte slovo Michaely Jílkové. Už také ohlásila, že se v roce 2018 hodlá ucházet o prezidentské křeslo. Jak ale přiznala její sestra, herečka Eva Hrušková, jde snad jen o hloupý vtip nebo šílenství.

Demonstrace proti uprchlíkům

Jana Yngland Hrušková žila dlouhá léta v Německu, po návratu do rodné země se z ní stala aktivistka, která bojuje proti uprchlíkům. Proslavila se vystoupením v České televizi, kdy na dotaz Martina Schwarze z iniciativy Proti projevům nenávisti odpověděla slovy „Ňuňuňu, podívejte se na něho, mladej, odkud pak přišel."

Právě iniciativa Proti projevům nenávisti teď zveřejnila úryvek videa z demonstrace, která se uskutečnila 17. září v Praze a která byla zaměřena proti uprchlíkům. „Von by mi nejradši dal do tlamy, ale bohužel.. jsou tu lidi. Nemůže se s tím nic dělat," rozjela se svým nezaměnitelným způsobem Hrušková před zástupem policistů.

„Nepotřebujete lékaře? Určitě? Jste zdravotně v pořádku?" tázal se jí jeden ze strážců zákona. „Hele, oni o mě nají strach," říká s úsměvem aktivistka. „My to myslíme dobře s váma," dodává policista. „No dyť jo, oni to myslej vyloženě dobře," pitvořila se Hrušková.

Server Aha navíc vydal rozhovor s její sestrou, kterou si většina Čechů pamatuje jako černobílou Popelku. Ta přiznala, že jí sestra-aktivistka působí v životě velké problémy. „Jsme sestry a mám ji ráda, ale když k nám jde Jana na návštěvu, musí nechat své politické názory před vstupními dveřmi a nevnucovat nám je," uvedla herečka Eva Hrušková pro server.

Příliš se jí nelíbí ani to, že se její sestra politicky angažuje. „To, že chce kandidovat na prezidentku naší země, považuji za hloupý vtip nebo projev šílenství. To snad nikdo nemůže myslet vážně," otevřeně říká Eva Hrušková. Na Facebooku přitom existuje skupina nazvaná „Jana Yngland Hrušková - kandidátka na prezidentku ČR 2018". Ta má asi 2250 příznivců. Otázkou je, nakolik jde o její podporovatele a nakolik o uživatele, kteří se u jejích videí spíše baví.

Po návratu Jany z Německa spolu sestry nějakou dobu vystupovaly v představeních pro děti. „Dlouho jsem s ní naštěstí na jevišti nestála, ale teď nás jedno představení čeká. Bojím se, jak budou lidé reagovat, až ji se mnou uvidí! Tak nějak věřím, že tohle má sestra nemůže myslet vážně a jen se jí to vymklo z ruky. Jsem mírumilovný člověk a extrémismus do naší země nepatří," dodala herečka.

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Brabec vidí posun v debatě o Turówu, sejde se s polským ministrem

24.09.2021 17:21 Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po dnešním jednání expertních týmů významný…

BIS postupovala podle sněmovní komise ohledně úkolů od Zemana v souladu se…

23.09.2021 21:22 Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Léto se loučí? Předpověď počasí hlásí citelné ochlazení

24.09.2021 06:30 Nadcházejících sedm dní bude teplotně proměnlivých. Zatímco víkend si ještě užijeme teplý, příští…

Velké obchody zůstanou v úterý na státní svátek zavřené

24.09.2021 12:57 Velké obchody zůstanou v úterý 28. září na státní svátek podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v…

Lidé dnes mohou na Brněnské přehradě navštívit zázemí lodní dopravy

11.09.2021 06:52 K 75. výročí zahájení lodní dopravy na Brněnské přehradě dnes připravil brněnský dopravní podnik…

Související:

Právě se děje

reklama