Klaus nebo Trump? Lidé by se měli zamyslet nad tím, koho volí, varuje vědec

Praha - Chemik Josef Michl tvrdí, že pro budoucnost vědy je podstatné, aby se změnil názor laické veřejnosti. Proto by se podle něj měli lidé zamyslet nad tím, koho volí.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Donald Trump

"Jestliže lidé budou lépe rozumět, co pro ně věda udělala v minulosti a udělá v budoucnosti, tak budou spíše volit politiky, kteří jsou ochotni do ní investovat," soudí," prozradil Michl v pořadu Interview ČT24.

Podle vědce je nejdůležitějším úkolem vědy přesvědčit politiky, že vyřešení zásadních problémů, jimž lidstvo čelí, se bez ní neobejde. To si ale prý politici neuvědomují a vědce nerespektují.

Proto uvedl jako negativní příklady českého exprezidenta Václava Klause a nově zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa, jejichž názory na klimatické změny jsou v rozporu s poznatky vědecké komunity.

"V České republice byl prezident, který psal knihy o tom, že klimatická změna je v podstatě jenom záminka pro vědce, aby mohli psát více proposalů a dostali víc peněz na výzkum. V Americe je jedna ze dvou důležitých politických stran toho názoru, že klimatická změna je výmysl pošetilých vědců," podotkl Michl.

Trump v lidský podíl na globálním oteplování nevěří a stejný přístup zastává k samotnému oteplování. V kampani ho označoval za fámu, která ekonomicky poškozuje Spojené státy.

Odmítl proto pařížskou dohodu o snížení emisí a ve svém ekonomickém programu počítá s rozvojem těžby ropy a podporou uhelných dolů a elektráren.

Zdroj z Trumpova okolí ostatně agentuře Reuters potvrdil, že Trump chce po svém uvedení do funkce hlavy státu odstoupit od Pařížské dohody. "Bylo unáhlené schvalovat dohodu před prezidentskými volbami," uvedla agentura Reuters s odkazem na anonymní zdroj.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rudý Babiš? Šéf modrého ANO změnil barvu, posvítili si na něj

15.02.2019 16:35 Symbolem hnutí ANO je modrá barva, premiér Andrej Babiš ale teď oplývá komunistickou rudou. Kdyby…

Za hromadné vraždy poprava. Může být v Česku obnoven trest smrti?

13.02.2019 20:08 Aktualizováno Ačkoliv je často kritizován, dodnes je trest smrti možné uložit ve více než 50 zemích světa. I…

Kraus důrazně promluvil: To je cesta do pekel. Je to jako za komunismu

08.02.2019 21:58 Aktualizováno Celý svět se dnes snaží být přehnaně korektní, myslí si moderátor a bavič Jan Kraus. V úvodu své…

O List Jaromíra Soukupa není zájem? Místo podpisů k registraci sklízí…

08.02.2019 12:28 Jaromír Soukup sice oznámil, že založil politické hnuté List Jaromíra Soukupa, aby ale mohl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama