Hledejte příštího prezidenta, vyzývá Čechy miliardář Janeček. Zeman zatím zcela propadá

Praha – Zapojte se do hledání příštího prezidenta. Právě k tomu vybízí Čechy nová celonárodní zodpovědná hra Prezident 21, kterou dnes veřejnosti představil český matematik, pedagog, bojovník proti korupci a mecenáš Karel Janeček.

Přidejte svůj názor 78 komentářů

Miliardář Karel Janeček má také radost z odchodu Václava Klause

„Každý člověk může využít tři plusové a jeden minusový hlas, každý může nominovat svého kandidáta. Dohodněme se společně na nejlepším prezidentovi!" vzkazuje lidem Janeček prostřednictvím Facebooku. Prezident 21 je hra, kterou dostávají Češi do svých rukou, aby objevili takového kandidáta na prezidenta, na kterém se shodnou. Vznik inicioval Karel Janeček, platformu spustil a obsluhuje Institut pro Demokracii 21.

A o co vlastně jde? „Hlasuje se volebním systémem Demokracie 21 – každý může hlasovat pro maximálně tři své favority, jednoho kandidáta může odmítnout. Prezident 21 slouží jako inspirace pro všechny, kteří půjdou v lednu 2018 k volebním urnám," vysvětluje se na stránkách Prezident21.cz.

Lidé zároveň mohou nominovat jakéhokoliv kandidáta, který splňuje oficiální podmínky pro výkon prezidentské funkce. „Všichni zúčastnění mají stejnou šanci. Jediný, koho navrhnout nelze, je Karel Janeček," píše se v pokynech.

„Prezident 21 je interaktivní – informuje své uživatele o aktuálním pořadí kandidátů, monitoruje média a je propojený s Facebookem. Díky tomu může každý sdílet výsledky volby a zároveň sledovat, jak hlasují jeho známí. Volit lze jak veřejně, tak i tajně. Hlasování lze měnit v průběhu celé volby. Aby byl Prezident 21 úspěšný, potřebuje co nejširší podporu. Pokud se vám líbí, ukažte jej svým známým, rodičům a prarodičům. Pomozte jim odvolit a informujte ostatní o jeho existenci," žádají tvůrci hry.

Hra byla spuštěna ve středu 21.12. v 12:21, po asi hodině hlasování se na první příčce pohyboval ředitel Člověka v tísni Šimon Pánek následovaný Petrem Pithartem a Michalem Horáčkem. Zatím poslední, 26. příčka, patří Miloši Zemanovi. Mezi kandidáty se objevují také jména jako Petr Pavel, Marek Eben, Tomáš Halík, Eliška Wagnerová, Jaromír Jágr nebo Jiří Dienstbier.

Vstupte do diskuze (78)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

První 17. listopad zinscenovali nacisté, druhý StB? Česko může zažít další…

17.11.2018 08:00 ROZHOVOR - Česká republika si dnes připomíná události, které se odehrály 17. listopadu v letech…

Občanské forum: Po počáteční euforii přišly spory, deziluze a nečekaně…

17.11.2018 08:00 Občanské fórum se stalo symbolem sametové revoluce a nepochybně také jejím největším výdobytkem.…

ŽIVĚ: Češi slaví 17. listopad ve víru demonstrací proti Babišovi

17.11.2018 07:55 Česká republika si dnes státním svátkem připomíná události, k nimž došlo 17. listopadu v letech…

Máte na nejdražší kliniky a váš syn se léčí na Krymu? Češi to Babišovi…

16.11.2018 18:01 Aktualizováno Kauza Andreje Babiše mladšího a jeho údajného únosu na Krym rezonuje nejen ve Sněmovně a Senátu,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama