Zemřel Gross opravdu na ALS? Na povrch vyplynuly nové informace, někdo ho možná otrávil

Praha - Rok a půl po smrti expremiéra Stanislava Grosse se objevily nové informace o příčině jeho skonu. Podle oficiální verze zemřel na amyotrofickou laterální sklerózu, ve hře je ale i možnost, že ho někdo otrávil.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Stanislav Gross
doporučujeme

Gross dlouho před svou smrtí pociťoval mravenčení v prstech a jeho končetina slábla. Lékaři mu sdělili, že trpí nemocí ALS, tedy degenerativním onemocněním míchy. 

"Když nám o tom řekl, to bylo někdy v první půli roku 2013, odjížděli jsme právě na delší dobu do zahraničí. Říkal nám tehdy, že diagnóza ještě není jistá. Že ho čekají další testy a není vyloučeno, že to nakonec bude borelióza. Bohužel, když jsme se vrátili, opakované vyšetření potvrdilo ALS," tvrdí Grossova sestra Ivana.

Nemoc  zatím není léčitelná a Gross se s diagnózou odmítl smířit. "Gross se touto možností vážně zabýval. Poslal proto vzorky vlasů do Německa, v České republice se tyto analýzy neprovádějí. Výsledky jej zaskočily. Prokázaly se u něj zvýšené hodnoty u arzenu, methylrtuti a kadmia, tedy těžkých kovů," řekl serveru Neovlivní jeden z lékařů.

Podle lékařů i sestry Ivany Gross následně odcestoval do specializovaného zařízení na Ukrajině, kde strávil dva týdny a absolvoval tam celkovou detoxikaci organismu. Jeho stav se ovšem nezlepšil. Pocit, že mohl být otráven, ale sílil, a hovořil o něm s několika lidmi.

Hovořil o ní například během návštěvy u lékařky a stranické kolegyně Evy Sykové, která zkoumá možnost léčby ALS pomocí kmenových buněk. "Pan Gross se na mě před smrtí obrátil kvůli možnosti léčby kmenovými buňkami. Byl u mě tehdy spolu s ošetřovatelem a ten se mě výslovně na možnost otravy ptal. Zjevně to řešili," řekla serveru.

Vdova po Grossovi Šárka ale tvrdí, že smrt jejího muže s žádnou otravou nesouvisí. Jako argument používá i vyšetřování policie, která tvrdí, že stopy po otravě nezjistila. Gross jí prý o svém podezření ohledně možné otravy také nikdy neřekl ani slovo. "Pro mě to je naprostá blbost," řekla serveru.

"Policie opravdu dostala do rukou všechno, co bylo zapotřebí. Dostala vyjádření lékařů, všechnu dokumentaci k nahlédnutí. A Standa se tím nezabýval. Kdyby se tím vážně zabýval, tak by mi o tom řekl. Alespoň si to myslím. X-doktorů mu potvrdilo naprosto jasnou diagnózu, bohužel. Je ale pravda, že si nechával dělat tisíce testů, furt hledal příčinu. Jaká byla, to vám neřeknu, nevím to. Když tam Dolejš podal to trestní oznámení, policii jsem dala všechno, aby mohlo projít řádné řízení, aby se to mohlo uzavřít, že zemřel přirozenou smrtí," dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do brněnské zoo dorazila samička pandy červené

19.09.2019 13:54 K Mezinárodnímu dni pand červených dostala brněnská zoo dlouho očekávaný dárek. Samce pandy červené…

Dagmar Pecková promluvila: Babišovci mě chtěli zlikvidovat, tak si…

18.09.2019 00:37 Aktualizováno Mezzosopranistka Dagmar Pecková skončila jako operní pěvkyně. V rozhovoru s Pavlem Štruncem pro web…

Zahrada Čech 2019 probíhá v Litoměřicích. Co vás potěší?

15.09.2019 09:51 V Litoměřicích v pátek odstartoval začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní…

Ruské sankce kvůli soše? Za trest by si mohli odvézt Zemana i s jeho…

13.09.2019 17:56 Aktualizováno Sochu sovětského maršála Ivana Koněva z mizí z Prahy 6, nahradí ji nový památník osvobození…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama