Prahou otřásl výbuch: Exploze zábavní pyrotechniky zranila dívku

Praha - Na Karlově náměstí v Praze došlo k výbuchu u telefonního automatu, část náměstí byla na tři hodiny uzavřena. Policie později dodala, že šlo o výbuch zábavní pyrotechniky. Jedna dívka utrpěla psychický šok.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

Praha

"Krátce po 17. hodině přijal operátor tísňové linky 158 oznámení o poranění 16leté dívky v prostoru veřejného telefonního automatu na Karlově náměstí, a to nejspíš v důsledku detonace dosud nezjištěného předmětu," oznámila na webu policie.

Když kriminalisté a pyrotechnici prověřili místo výbuchu poblíž ústí ulice Odborů do Karlova náměstí a shromáždili stopy a fragmenty detonace, dospěli k závěru, že někdo neodborně manipuloval se zábavní pyrotechnikou. "Její použití v naprosto nevhodném prostoru tak s největší pravděpodobností způsobilo kolemjdoucí mladé dívce psychický šok," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Zranění, které dívka utrpěla, bylo lehké, řekl ČTK mluvčí pražské záchranné služby Matěj Hříbal. Záchranáři ji proto mohli ponechat na místě, do nemocnice ji nevezli.

Občany uklidňoval i ministr vnitra Milan Chovanec, který uvedl, že se nejednalo o terorismus, ale vandalismus. "Dnešní výbuch na Karlově náměstí v Praze byl podle dostupných informací vandalismem a jednalo se o výbuch zábavní pyrotechniky," uvedl ministr na twitteru.

Následně dodal, že policie přesto preventivně uzavřela okolí. "PČR vyhodnocuje dostupné kamerové systémy s cílem rychlého dopadení pachatele výbuchu," doplnil Chovanec.

Policie podle Zoulové před podobnými experimenty důrazně varuje. "V době zvýšených bezpečnostních opatření nemohou policisté podobné události podceňovat a musí k nim přistupovat s maximální odpovědností," podotkla. Upozornila, že lidé, kteří při používání pyrotechniky vystavují své okolí nebezpečí, za to mohou být trestně odpovědní.

"V tomto konkrétním případě vyšetřovatelé právní kvalifikaci jednání stanoví v nejbližších hodinách. Po pachatelích policie pátrá a není vyloučeno, že jejich identitu odhalí záznamy z městského kamerového systému," dodala.

Témata: výbuch | Praha
Vstupte do diskuze (26)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zemřel herec Stanislav Zindulka, bylo mu 86 let

14.03.2019 15:53 Aktualizováno Ve věku 86 let dnes zemřel dlouholetý člen hereckého souboru Činoherního klubu Stanislav Zindulka.…

Faltýnek junior skončí na Krymu? Češi vtipkují o nové kauze, přidal se i…

11.03.2019 16:46 Kauza kolem předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka, Kapsche, Faltýnkova syna Jiřího a…

Kraus se pustil do pirátského poslance Michálka. Vysmál se mu před celým…

08.03.2019 09:24 Moderátor Jan Kraus se ve své show pořádně navezl do pirátského poslance Jakuba Michálka, které…

Čtyři tuny polského masa plné salmonely. Většinu závadného masa už Češi…

06.03.2019 19:48 V lounském skladu Petr Novotný - Gastroplus, kde se minulý týden našla salmonela v polské zásilce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama